• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

KTU rektorius Valatka išrinktas LRT tarybos nariu

Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka išrinktas nacionalinio radijo ir televizijos LRT tarybos nariu.

Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka išrinktas nacionalinio radijo ir televizijos LRT tarybos nariu.

REKLAMA

Jį į šias pareigas delegavo Lietuvos švietimo taryba.

Su E. Valatka į LRT tarybos narius dar kandidatavo kultūros istorikas, partijos „Lietuvos sąrašas“ pirmininkas Darius Kuolys. 

KTU rektorius surinko 16 balsų iš 26.

E. Valatka pabrėžė LRT kaip stipraus, nešališko ir nepriklausomo visuomeninio transliuotojo vaidmenį informuojant ir telkiant visuomenę kintančių naujųjų medijų amžiuje.

„Labai svarbu, kad visuomeninis transliuotojas, kaip viešojo gėrio puoselėtojas ir vertintojas, nebūtų politizuotas ir jam būtų užtikrinamas pakankamas finansavimas siekiant išlaikyti aukščiausius profesinius ir etikos standartus. Švietimas yra itin svarbi visuomeninio transliuotojo misijos dalis, nes per švietimą visuomenė nuolatos atsinaujina, o tai tiesiogiai sąlygoja jos ilgalaikio vystymosi kryptis“, – sakė naujasis LRT tarybos narys.

LRT taryba yra aukščiausiasis nacionalinio transliuotojo valdymo organas, atstovaujantis visuomenės interesams. Ją sudaro 12 asmenų, skiriamų prezidento, Seimo, Mokslo tarybos, Švietimo tarybos, Meno kūrėjų asociacijos ir Lietuvos vyskupų konferencijos.

Taryba formuoja LRT programų valstybinę strategiją, tvirtina nacionalinio transliuotojo programų sudėtį, skaičių ir paskirtį, įstaigos veiklos planus, pareigybių skaičių, prižiūri, kaip įgyvendinami LRT uždaviniai ir misija, renka generalinį direktorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų