Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro dienos stacionaras - perpildytas. Jį užplūdo žmonės, kuriuos jau prislėgė finansiniai sunkumai arba baimė dėl ateities, rašo „Lietuvos rytas“.
Tokių asmenų gerokai padaugėjo šį rudenį, iš karto po rinkimų į Seimą. Daugelis žmonių, ieškančių psichiatrų pagalbos, - verslininkai, iki šiol gyvenę gana pasiturimai, vyrai nuo 23 iki 40 metų. Gydytojai baiminasi, kad žmonių, kurie savo padėtį laiko beviltiška, gali dar labiau padaugėti.
„Per visą savo darbo praktiką iki šiol neturėjau pacientų, kuriems psichologinės pagalbos reikėtų būtent dėl to, kad jie bankrutavo“, - prisipažino Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro dienos stacionaro vedėja Jolita Sysojevienė, išskyrusi dvi kategorijas pacientų.
Vieni žmonės tiesiogiai su ekonominiais sunkumais dar nesusidūrė. Jie pas psichiatrus ateina vedami nerimo ir baimės dėl ateities. Kiti žmonės psichiatrų pagalbos ieško dėl to, kad juos jau tiesiogiai užgulė finansinės bėdos.
Specialistams ypač kelia nerimą tai, kad vis daugiau žmonių prisipažįsta pagalvojantys apie savižudybę.
„Iš visų pusių skamba tik gąsdinimai. Susidaro įspūdis, kad po pasaulinės finansinės krizės apskritai mažai liks gyvųjų. Bet beveik negirdėti autoritetingų žmonių, kurie patartų, kaip elgtis, kaip tvarkytis su pinigais užklupus sunkumams“, - kalbėjo psichiatrė.