REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno apygardos prokuratūra ir Kalėjimų departamentas ketvirtadienį paskelbė apie sėkmingą ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo išaiškinta stambaus masto narkotines ir psichotropines medžiagas platinusi grupuotė.

Kauno apygardos prokuratūra ir Kalėjimų departamentas ketvirtadienį paskelbė apie sėkmingą ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo išaiškinta stambaus masto narkotines ir psichotropines medžiagas platinusi grupuotė.

REKLAMA

Kvaišalai buvo platinami įkalinimo įstaigose Kauno ir regione. Spaudos konferencijoje šį tyrimą pristatė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas ir Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

„Noriu pabrėžti, kad šis tyrimas trunka jau daugiau kaip metai. Jis buvo pradėtas dėl eilinės situacijos. Kai į Pravieniškių pataisos namus buvo vykdomas narkotinių medžiagų permetimas. Pareigūnai užkardė šį permetimą.

Sėkmingos operacijos metu pavyko identifikuoti asmenis, kurie organizuoja narkotinių medžiagų patekimą į įkalinimo įstaigą. Tyrime iš viso yra 10 įtariamųjų. 5 iš jų yra suimti, kitiems paskirtos su suėmimu nesusijusios kardomosios priemonės“, – pasakojo D. Valkavičius.

REKLAMA
REKLAMA

V. Kulikauskas pasidžiaugė profesionaliu prokuratūros darbu: „Šis tyrimas užsitęsė 1,5 metų. Savo apimtimi tai yra beprecedentis tyrimas. Norisi pabrėžti, kad nuo 2000 m. iki 2015 m. Kalėjimų departamentas neturėjo teisės atlikti žvalgybą.

REKLAMA

Per tą laiką situacija pablogėjo. Bet nuo 2015 m. viskas pasikeitė. Sukūrus kriminalinės žvalgybos branduolį, tapo įmanoma daryti ir atlikti tokio masto tyrimą. Tokie tyrimai yra vienas iš mūsų žvalgybos prioritetų.“

Ikiteisminio tyrimo metu rasta ir paimta beveik 98 gramai kanapių dervos, 5,1 kilogramo amfetamino, 27 gramai sintetinio kanabinoido, 8,8 gramo heroino, penki pleistrai su fentaniliu, 13,1 kilogramo kanapių, 10,2 tūkst. tablečių, kuriose yra 5,5 kilogramai MDMA.

REKLAMA
REKLAMA

Pridurta, kad veikė organizuotas nusikalstamas tinklas. Narkotinės medžiagos buvo gaminamos laisvėje. Vėliau narkotikai patekdavo ir būdavo platinama įkalinimo įstaigose.

V. Kulikauskas pridūrė, kad laisvėje pagamintų narkotinių medžiagų vertė siekė apie 220 tūkst. eurų. Neoficialiai skaičiuojama, kad įkalinimo įstaigoje narkotikų kaina pabrangsta dešimt kartų. Tad, jei narkotikai nebūtų užkardyti, būtų buvę galima kalbėti apie 2 mln. eurų pelną nusikaltėliams.

Tarp įtariamųjų – dauguma Kauno regiono gyventojai, tačiau bent vienas jų yra iš Panevėžio. „Šie asmenys ieško lengvo pragyvenimo šaltinio. Jie patys augino kanapes, turėjo įsirengę specialias patalpas. Pareigūnams pavyko tas vietas identifikuoti. Dauguma šių asmenų – teisti asmenys. Jie milijonų užsidirbti nespėjo, nes nepavyko realizuoti pagamintų narkotikų“, – pasakojo D. Valkavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų