51

Europos krepšinio čempionato finalas tapo labiausiai stebėtu šio amžiaus įvykiu Lietuvoje – jį per TV3 ir tv3.lt bei viešose erdvėse stebėjo apie 1,5 mln. žmonių. Šiais metais susidomėjimas krepšinio rinktinės rezultatais buvo daug didesnis nei ankstesnių čempionatų metu. Viešųjų ryšių specialistai sako, kad tai galėjo lemti tiek neigiamas fonas, kuriame įprastai gyvename, tiek ir krepšininkų kelias iki finalo, priminęs pelenės istoriją.

(51 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Krepšinio sirgaliai stebi finalinę „Eurobasket 2015“ kovą

Europos krepšinio čempionato finalo rungtynės, kuriose Lietuvos krepšininkai surėmė pečius su ispanais, tapo žiūrimiausia televizijos programa nuo 2007-ųjų metų. Varžybas per televizorių namuose žiūrėjo daugiau nei 1,160 mln. lietuvių. Dar daugiau nei 230 tūkstančių žmonių šias rungtynes stebėjo internetu per tv3.lt ir tv3play platformas. Preliminarūs duomenys rodo, kad nemažas būrys žmonių šias rungtynes matė viešose vietose – miestų aikštėse ar baruose.

TV3 kūrybos direktorius Arvydas Rimas sako, kad jį nudžiugino ne tik susidomėjimas Lietuvos krepšininkų startais, bet ir kitų varžybų populiarumas.

REKLAMA

„Antai sekmadienio dieną, gan neparankiu laiku surengtas ir rodytas finalas dėl trečios vietos, sulaukė daugiau nei 600 tūkstančių žiūrovų dėmesio”, - sakė A. Rimas.

Jis pasakojo, kad kontrolinių varžybų marketingas, atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir šauktinių grąžinimą, buvo paremtas kovine parengtimi, Lietuvos žmonėms buvo siunčiama žinutė: vyrai važiuoja ginti Lietuvos. Tai, anot A. Rimo, ir galėjo prisidėti prie tokio transliacijų populiarumo.

„Mes skatiname žiūrėti krepšinį, taip pat mylėti savo šalį ir ginti ją patriotiškai tiek krepšinio aikštelėje, tiek iš tikrųjų visa širdimi. Krepšinis ir patriotiškumas puikiai dera, kai tu didžiuojiesi savo šalimi žiūrėdamas krepšinį. Ir dar - ačiū visiems Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyrams ir Lietuvos krepšinio federacijai“, - kalbėjo A. Rimas.

Duomenų srauto internete rekordas

Portale tv3.lt finalines Europos krepšinio čempionato batalijas stebėjo kiek daugiau nei 235 tūkst. žmonių. Pusfinalį, kuriame lietuviai palaužė serbus – 195 tūkst., o nesėkmingas grupės rungtynes su belgais – 185 tūkst. žiūrovų. Lietuvos rinktinės kovos naujienų portale tv3.lt peržiūrėtos net 1,347 mln. kartų.

Interneto žiūrovų auditorija vis auga ir gerina žiūrimumo rekordus. Šiemet prireikė net 82 Gbps srauto transliuoti populiariausioms Europos čempionato finalinėms varžyboms tarp Ispanijos ir Lietuvos. Tai absoliutus renginio transliacijos internetu rekordas.

Trūksta gerų emocijų

Viešųjų ryšių specialistas Linas Kontrimas sako, kad tokį krepšinio transliacijų populiarumą lėmė kelios priežastys, o labiausiai – gerų emocijų trūkumas.

„Jau keleri metai mes gyvename įtampoje, nežinioje ir labai neigiamoje emocijoje – ne tik dėl vidinių problemų valstybėje, bet ir visame pasaulyje. Žmonės labai pasiilgo bendro teigiamo jausmo, gerų emocijų, o krepšinio komanda padėjo telkti visus po sveiku pergalės jausmu. Čia yra bene svarbiausia priežastis, kodėl padidinome tą žiūrimumą“, – sakė jis.

Pasak L. Kontrimo, esame išsiilgę tokių emocijų, kurios apjungtų ne vieną socialinę grupę, o visus Lietuvos piliečius.

REKLAMA

„Per pastaruosius dešimt metų tokių įvykių nebuvo daug. Šįkart sutapo tokios priežastys, kad tame neigiamame fone turime šansą pasidžiaugti pozityvu ir bendrai išgyventi teigiamas emocijas“ ,– sakė jis.

Pelenės istorija

Rašytojas ir scenaristas Aidas Puklevičius nurodė, kad rekordinis krepšinio varžybų žiūrėjimas buvo ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje. Jis tai aiškina pirmiausia tuo, kad tiek lietuviai, tiek ispanai tikėjosi laimėti auksą ir nenorėjo to momento pražiopsoti. Visgi, rekordinį lietuvių susidomėjimą galėjo lemti ir dar daugiau faktorių.


Rašyti komentarą...
K
Kitas
2015-09-22 21:00:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
aciu tv3 komandai uz galimybe pasimegauti tiek adrenalino sukelusiu reginiu :))
Atsakyti
0

K
Kkk
2015-09-23 15:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
sio amziaus nuo 2007 metu kas cia per nesamone??? :DD
Atsakyti
0

B
Birute
2015-09-22 22:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
puikios transliacijos tiek internete, tiek tv!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų