Kreivys apie naują taršos mokestį: tai darome ne tik dėl klimato kaitos, bet ir dėl švaresnės aplinkos

Valdžia svarsto įvesti naują automobilių taršos mokestį, bet kol kas aišku tiek, kad žmonėms teks ir vėl tuštinti savo kišenes. Bet ar sumokėję tą mokestį gyvensime žaliau ir sveikiau? Ką mums apskritai žada žaliosios energetikos vizija?

Klausiame energetikos ministro Dainiaus Kreivio.

Seimas rudenį spręs dėl naujo automobilių taršos mokesčio. Sakykite, kokia yra jo prasmė žaliosios energetikos požiūriu? Juk dėl šio mokesčio į elektromobilius žmonės nepersės, o apie taršos skaičius sumažėsiančius mums niekas nieko nesako. Gal tai tėra tik valdžios pasipinigavimas?

Tai tikrai nėra pasipinigavimas. Reikia labai aiškiai išskirti klimato kaitos šaltinius. Ir tą rezultatą, kurį mums reikia pasiekti, kurį mes gavę iš Europos Komisijos, ir tuos įsipareigojimus, kuriuos mes priimame pagal Paryžiaus klimato kaitos planą, tai 30 proc. šios taršos ateina iš transporto, 30 proc. ateina iš žemės ūkio ir pramonės, ir 30 ateina iš energetikos. Tai transportas yra viena taršiausių sričių. 

Ir reikia atkreipti dėmesį, kad tai darome ne tik dėl klimato kaitos, bet ir dėl švaresnės aplinkos. Švari aplinka ir švarus oras yra didžiulė vertybė. Ir mes taip pat matome skaičius, kad Lietuvoje, lyginant su kitomis šalimis, serga kvėpavimo ligomis dažniau. Taip pat ir vėžinių susirgimų yra žymiai daugiau. 

Tai iš vienos pusės karščio, šalčio bangos, liūtys, iš kitos pusės užterštas oras, tai dėl to ir reikia imtis šitų priemonių. 

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-07-22 22:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nupirkite visiems turintiems automobilius elektromobilius ir problema bus išspręsta. O kodėl baudziat mus del to kad atlyginimai mazi.
Atsakyti
-2

H
Hm
2021-07-22 22:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvaila, kai nėra sąsajos tarp taršos ir nuvažiuoto atstumo. Aš galiu turėt taršesnį auto, bet nuvažiuot nedidelį atstumą, o kitas gali turėti mažiau taršų, bet po visą Lietuvą sklaidytis kasdien. Žodžiu, dar vienas pilypas iš koncervų kanapių išlindęs..
Atsakyti
-4

A
ADAS
2021-07-22 21:46:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai algas orias duokit.kiek sakyta ar mes norim su kledarais vaziuoti.ka jus jau cia beisgelbesit.sedit ir vaziuojat nachaliavai.Gelbetojai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų