Kraujasiurbiai mašalai Nemune bus naikinami gegužės pabaigoje

Kraujasiurbiai mašalai Nemuno aukštupyje bus naikinami po trijų savaičių, kai mašalų lervos pasieks tinkamą stadiją – priemonėms skirta 100 tūkst. eurų, informavo Aplinkos ministerija.

Po penkerių metų pertraukos Nemuno aukštupyje prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos bus išpilta 6,5 tūkst. litrų biologinio preparato „VectoBac“.

„Šis preparatas, kaip rodo ankstesnė patirtis, yra labai veiksmingas. Suprantama, naivu tikėtis, kad nebeliks nė vieno mašalo. Tačiau panaudojus tokį preparatą, paprastai žūva dauguma lervučių“, – sako Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Laimutis Budrys.

Kraujasiurbių upinių mašalų gausai reguliuoti iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos skirta 70 tūkst. eurų, dar 30 tūkst. eurų po lygiai skyrė penkios pietų Lietuvos savivaldybės: Druskininkų, Varėnos, Lazdijų ir Alytaus miesto bei rajono. Preparato išpylimo darbus organizuoja Druskininkų savivaldybė.

Preparatą naudoti tikslingiausia, kai upinių mašalų lervutės būna ketvirtos vystymosi stadijos. Mokslininkai prognozuoja, kad šią stadiją jos pasieks maždaug po 3 savaičių.

 


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2016-05-04 14:51:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip su tom musių, uodų, vabalų ir kitokių parazitų teisėm? Juk tai žiaurus elgesys su gyvūnais. juos reikia "ne naikinti, o nubaidyti", kaip ten kažkokia nuspangusi asaba aiškino. Kitaip - 2 m. kalėjimo... Įdomu, ką sodins?...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų