• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krašto istorijos žinių – per mažai

Daugiakultūriame centre surengtoje konferencijoje istorijos mokytojai savo kolegoms ir mokiniams  pristatė devynias Kėdainių rajono praeities istorijos temas, taip pat buvo atidaryta fotografijų paroda.
Svarbiausias šios konferencijos tikslas, anot Daugiakultūrio centro direktorės Audronės Pečiulytės – Vasario 16-osios proga prasmingai paminėti Lietuvos atkūrimo devyniasdešimtmetį bei susieti tai su savojo krašto istorija.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešimus konferencijoje „Kėdainių kraštas istorinių įvykių verpetuose 1918 – 1940 metais“ skaitė Šiaulių ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetų lektorė Aistė Morkūnaitė – Lazauskienė, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, vidurinių mokyklų istorijos mokytojai Ledina Marozienė, Robertas Dubinka, Vilma Domkutė, Linas Mankus, taip pat Krašto muziejaus vyr. Specialistė, istorijos mokytoja Regina Adomaitienė bei Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

REKLAMA

„Istorikus visuomet be galo jaudina tai, kaip to meto visuomenė vertino Vasario 16-osios aktą, kokie procesai tuomet vyko Lietuvoje bei Kėdainių krašte. Juk jei nebūtų buvę vasario 16-osios, neturėtume ir Kovo 11-osios. Labai svarbu suvokti, kad šią dieną svarbiausi yra ne fejerverkai ar koncertai, o istorinė atmintis“, – sakė Daugiakultūrio centro vadovė A.Pečiulytė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos manymu, daugiau kaip prieš dešimtmetį susidomėjimas mūsų krašto istorija buvo kur kas didesnis. Buvo parengtas specialus krašto istorijos kursas, pagal kurį buvo dėstoma Šėtos vidurinėje mokykloje, Šviesiojoje gimnazijoje. Dabar viso to nebeliko, visi susikoncentravę tik ties valstybiniu istorijos egzaminu, mat jo programos praplėstos, reikalavimai vis didesni, o savojo krašto istorijai laiko tarsi nebelieka. „O taip norėtųsi, kad kiekvienas vaikas, baigęs bet kurią mūsų rajono ugdymo įstaigą, turėtų reikiamų žinių ir galėtų kitiems reprezentuoti mūsų kraštą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikimės, kad ši akademinė konferencija duos postūmį labiau atkreipti dėmesį į krašto istorijos dėstymą rajono mokyklose, taip pat gal paspartins ir jau seniai brandinamą projektą – mūsų parengtą krašto istorijos dėstymo knygą“ – sakė Audronė Pečiulytė. Ji taip pat pridūrė, kad Vasario 16-oji mokyklose taip pat minima – rengiamos parodos, kryžiažodžių konkursai ir kt. Tačiau, jos teigimu, šių laikų karta mieliau priima vaizdą ir garsą, nei pasakojimą ar knygos tekstą, todėl muziejus parengė ne tik šią akademinę konferenciją, bet ir parodą „Kėdainiai 1918 – 1940 metais“, kuri keliaus per visas rajono mokyklas.
Konferencijoje aktyviai dalyvavo ir mokytojai, ir moksleiviai, bei kiti kėdainiečiai. „Toks renginys galėtų tapti kasmetiniu – mes tikrai noriai imtumės organizatorių vaidmens. Juk gilinti savo krašto istorijos žinias yra labai svarbu, o kai kurie piliečiai šiais laikais pamiršta net Lietuvos atkūrimo datą“, – sakė Krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Justina JAKOVLEVA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų