Siekdama atkalbėti jaunuomenę nuo minčių apie savižudybę, vaikų ir jaunimo psichologinių krizių ir savižudybių prevencijos grupė antradienį Kaune organizavo parodą "Paramos atvirukas".
Parodoje eksponuojama daugiau kaip pusšimtis Kauno miesto bei rajono moksleivių sukurtų atvirukų. Įvairaus amžiaus moksleiviai paramos atvirukus kūrė skirtingomis technikomis: piešimą, fotografiją, kompiuterinę grafiką.
Įtaigiausi darbai bus spausdinami ir platinami atvirukų stenduose bei labiausiai jaunimo lankomose vietose. Kitose atvirukų pusėse bus nurodyti pagalbos telefonai, kuriais paskambinęs į sunkią padėtį patekęs jaunuolis galės sulaukti pagalbos.
Kaip sakė vaikų ir jaunimo psichologinių krizių prevencijos grupės pirmininkės pavaduotoja Rūta Černevičiūtė, visų atvirukų tema šiuo laikmečiu yra viena iš svarbiausių mokyklinio amžiaus vaikams - pakelti nuotaiką sunkumų prislėgtam bendraamžiui ir skatinti ieškoti išeities papuolus į sunkią situaciją ar niūrią psichologinę būseną, visapusiškai skatinti optimizmą, kad vaikams nekiltų inčių kelti ranką prieš savo gyvybę.
"Kovo mėnuo yra tas laikas, kai žmonės labiausiai jaučiasi vieniši. Statistika rodo, kad tokiu pavasario metu būna daugiausiai savižudybių. To atviruko tikslas - kad vaikas pasijustų ne toks vienišas ir jaustųsi bendruomenės dalimi", - BNS sakė R. Černevičiūtė
Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro duomenimis, Lietuva jau daugelį metų pirmauja savižudybių skaičiumi Europoje. 2002 - 2005 metais savižudybių rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje mažėjo, tačiau liko apie 2,5 karto didesnis nei kitose Europos šalyse.
Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) duomenimis, Kauno apskrityje daugiausiai savižudybių užregistruota 2002 metais, kuomet nusižudė 288 gyventojai. 2002 - 2004 metais Kauno apskrityje nusižudė 14 mokyklinio amžiaus vaikų, iš jų 10 berniukų ir 4 mergaitės, o Kauno mieste - 6 (3 mergaitės ir 3 berniukai). Visi nusižudę mokyklinio amžiaus vaikai, išskyrus vieną, gyveno šeimose.
Pasak KVSC specialistės Rasos Vaitkienės, dažniausiai žudomasi dėl nesutarimų šeimoje, asmeninių problemų, finansinių sunkumų, teisinės atsakomybės vengimo. Dalis nusižudžiusiųjų būna neblaivūs.