Koronaviruso užsikrėtimų šuolis: fiksuoti 176 nauji atvejai ir nė vienos mirties

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 176 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos nemirė nė vienas žmogus, trečiadienį skelbia Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 39,3.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 280 tūkst. 93 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 894 asmenys. Pasveikusiųjų – 268 tūkst. 429.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4405. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7685. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 8999.

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 1 mln. 316 tūkst. 663 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 1 mln. 116 tūkst. 732 asmenys.

Ligoninėse gydomi 62 COVID-19 pacientai, devyni – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 62 COVID-19 pacientai, devyni iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Palyginti su ankstesne para, ligonių gydymo įstaigose šiek tiek sumažėjo.

Deguonis papildomai tiekiamas 49 žmonėms, penkiems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti aštuoni žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 280 tūkst. 93 žmonės.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4405 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 8999 mirtys.

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje nutrauktas karantinas

Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.

REKLAMA

Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikomi ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.

Apsauginės kaukės

Ministrų kabineto sprendimu, apsauginės veido kaukės, privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.

Verslas ir pramogos

Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.

Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.

Kino teatrai,  komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.

Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams ir žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.

Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
c
cha
2021-07-21 09:38:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounai...karantinas nutrauktas,bet ribojimai,kaukes lieka...taip tik pas mus gali buti...intensyviai ruosiamasi ketvirtai bangai,vel savo skaiciais bando ibauginti zmones
Atsakyti
-5

K
KARONA
2021-07-21 09:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Opa!!! Nei vienos mirties! Vadinasi teisybė, kad vakcinuotieji gyvens amžinai!
Atsakyti
-5

r
ramas2
2021-07-21 09:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bent jau mirčių kurį laiką nėr.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų