Vilniaus apygardos teismas patenkino Generalinės prokuratūros prašymą tęsti kardomąją priemonę (suėmimą) iki liepos 7 dienos. Vilniaus apygardos teismas paskelbė šį verdiktą motyvuodamas tuo, kad daug kartų už kontrabandą teistas Vilius Karalius gali slapstytis ir kenkti tyrimui, daryti poveikį liudytojams.

Šiuo metu Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Karalius ir jo bendrai kaltinami dalyvavimu nusikalstamame  susivienijime,  atlikę veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis bei kontrabanda.

Byloje yra 31 įtariamasis, devyni yra suimti. Dar dviejų įtariamųjų ieško policija – vieno grupuotės nario pareigūnams nepavyksta rasti nuo tyrimo pradžios, kitas pasislėpė jau pradėjus ikiteisminį tyrimą.

Bylos duomenimis, V. Karaliaus gauja gabeno  milijoninės vertės kontrabandinių cigarečių iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos per Lietuvą ir Lenkiją buvo gabenamos į Vokietiją. Paaiškėjo, kad kontrabandinius krovinius lydėdavo grupuotės nariai, kurie vilkikų vairuotojus įspėdavo apie gresiančius pavojus.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad grupuotės nariai kontrabandinių cigarečių krovinius lydėdavo iki Vokietijos, kur šalia vieno miesto esančiame sandėlyje jas iškraudavo.

REKLAMA

Vilkikus, kuriuose buvo gabenama maždaug 2 mln. Lt vertės kontrabandinės cigaretės, lydėdavę grupuotės nariai vairuotojams turėdavo įspėti apie greitkeliuose įrengtus policijos bei muitinės mobiliuosius postus. Labai dažnai vairuotojams pavykdavo išvengti akistatos su pareigūnais, tačiau ne kartą lietuviai jiems įkliuvo.

Bylos duomenimis, grupuotė kontrabandines cigaretes į Vokietiją gabeno nuo 2009-ųjų sausio. Tąkart vilkike „Volvo“ Vokietijos muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai medinių plokščių krovinyje aptiko paslėptą apie 1,9 milijonų litų  vertės cigarečių krovinį.

Po šios nesėkmės grupuotės nariai metams buvo pristabdę savo veiklą ir cigarečių į Vokietiją nevežė, tačiau veiklą atnaujino 2010-ųjų vasarį ir maždaug kartą per mėnesį iš Lietuvos per Lenkiją vykdavo su kontrabandinėmis cigaretėmis.

Nustatyta, kad vokiečiams kontrabandininkai įkliuvo dar mažiausiai du kartus. Į Lietuvą kontrabandininkai cigaretes įveždavo per Vilniaus Medininkų postą.

Ikiteisminį tyrimą dėl V. Karaliaus ir jo grupuotės atliekantys Muitinės kriminalinės tarnybos ir Generalinės prokuratūros pareigūnai išsiaiškino, kad kontrabandininkams talkino ir muitinės pareigūnai, kuriems buvo mokami kyšiai.

Pirminiais paskaičiavimais, cigarečių kontrabandą į Lietuvą gabenę asmenys valstybei galėjo padaryti apie 21 mln.  litų žalos.


Rašyti komentarą...
P
Pusynas
2012-04-03 23:50:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grybu karas, ne daugiau...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų