Pasienyje su Rusija pasieniečiai po persekiojimo sulaikė du kontrabanda įtariamus tauragiškius, kurie bandė slėptis mažoje sodybos rūkykloje. Pasieniečiams įkliuvo ir dar trys nuo jų sprukę įtariamieji.

Trečiadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pasieniečiai termovizorine įranga Jurbarko rajono Kalvelių kaime pastebėjo Nemuno ledu nuo Rusijos kranto link Lietuvos einančią grupę asmenų. Tuo pačiu metu grupelė asmenų vorele judėjo iš Lietuvos pusės link Nemuno vidurio, kur eina valstybės siena.

Pasieniečiai iš toli fiksavo, kaip maždaug ties upės viduriu iš Rusijos ėję asmenys perdavė dėžes iš Lietuvos atėjusiai grupei ir išsiskyrė.

Į Lietuvos krantą su dėžėmis atbėgę kontrabandininkai, pamatę artėjančius pasieniečius, metė nešulius ir tamsoje skirtingomis kryptimis leidosi bėgti į netoliese buvusį mišką. Juos vydamasis vienas pasienietis iš tarnybinio pistoleto iššovė du įspėjamuosius šūvius į orą ir paleido vieną signalinę raketą.

Viena pasieniečių grupė netrukus maždaug už 2 km, netoli Vilktakio kaimo, sulaikė eglyne pasislėpusį 18-metį Jurbarko rajono gyventoją.

Tuo metu kinologas su šunimi po maždaug 4 km sekimo kitų bėglių pėdsakais pasiekė Užtilčių kaimą. Čia pasieniečiai patikrino vieną sodybą. Namo gyvenamosiose patalpose jie aptiko vieną įtariamą bėglį - 20-metį tauragiškį.

REKLAMA

Pasieniečiai patikrino ir sodybos pagalbinį pastatą. Kilo įtarimų, kad rūkykloje gali slėptis dar keli bėgliai. Pravėrę mažutėles, maždaug 40 cm aukščio ir 40 cm pločio, dureles pamatė sukrautus maišus.

Smulkiausio sudėjimo pasienietis nukrovė maišus ir įlindo į rūkyklą. Šioje belangėje jis aptiko du tupinčius paišinus jaunuolius. Šiaip ne taip juos pavyko iškrapštyti. Paaiškėjo, kad tai 18-metis ir 19-metis Tauragės gyventojai.

Dar vieną baltais maskuojamaisiais drabužiais apsirengusį bėglį tuo pat metu sulaikė Pagėgių rinktinės operatyvininkai, kai šis 18-metis tauragiškis ėjo šalikele netoli Kalvelių kaimo.

Nemuno pakrantėje pasieniečiai aptiko ir nešikų pamestas 14 dėžių, iš viso 7 tūkst. pakelių, cigarečių su Rusijos banderolėmis.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Du iš penkių sulaikytųjų ketvirtadienį priešpiet jau buvo dviem paroms uždaryti į areštinę. Dar trys įtariamieji bėgliai buvo apklausiami.


Rašyti komentarą...
4
466
2010-01-28 13:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmones norejo truputuka parukyti, o cia pribego ir uzdejo antrankius. Negrazu, oi negrazu
Atsakyti
0

m
me
2010-01-28 14:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir vel ta cizu kontrabanda. kazkokia fantazija prasta. kokius vibratorius veztu....
Atsakyti
0

s
seiminija
2010-01-28 20:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
galvoti bėgliai. bet pasieniečiai rankų nenuleido.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų