Konstitucinis Teismas (KT) papildė savo reglamentą nauju skirsniu „Konstitucinio Teismo teisėjo atskiroji nuomonė“ .
Nuo šiol viešai paskelbus Teismo posėdžių salėje KT baigiamąjį aktą teisėjas, nesutinkantis su priimtu aktu, turi teisę ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po atitinkamo akto paskelbimo pareikšti motyvuotą savo atskirąją nuomonę. Teisėjo atskiroji nuomonė surašoma kaip atskiras dokumentas. Surašant teisėjo atskirąją nuomonę negali būti pažeidžiami įstatyme įtvirtinti KT pasitarimų kambario slaptumo reikalavimai.
KT reglamento naujajame skirsnyje teigiama, kad teisėjo atskiroji nuomonė pridedama prie išnagrinėtos bylos ir apie tai KT Bendrasis skyrius raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas praneša dalyvaujantiems byloje asmenims, taip pat visuomenės informavimo priemonėms, paskelbdamas apie tai KT interneto tinklalapyje. Suinteresuotiems asmenims susipažinti su teisėjo atskirąja nuomone leidžiama bendrąja tvarka, nustatyta susipažinimui su išnagrinėtomis konstitucinės justicijos bylomis, saugomomis KT archyve.
Būtinybė keisti ir papildyti Konstitucinio Teismo reglamentą atsirado po to, kai Seimas lapkričio 11 dieną nusprendė, kad KT teisėjas galės pareikšti atskirąją nuomonę. Seimas 74 parlamentarams balsavus už ir vienam susilaikius priėmė KT įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos pertvarkos Teisme, taip pat ir atskirosios teisėjo nuomonės įteisinimas.
Iki šiol atskiroji nuomonė nebuvo galima. Nei KT teisėjai, nei posėdyje dalyvavęs tarnautojas neturi teisės paskelbti nei nuomonių, pareikštų pasitarimų kambaryje, nei kaip kas balsavo.
Tąkart Seimo priimtomis pataisomis taip pat ilginamos KT teisėjų kasmetinės mokamos atostogas, skiriant papildomai dienų prie šiuo metu turimų 28, priklausomai nuo teisinio darbo stažo, bet ne daugiau kaip iki 56 dienų.