Konservatorių lyderis nori švelnesnių alkoholio ribojimų, valstiečiai nusileisti nežada

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis skambina pavojaus varpaus – nesutarimai dėl alkoholio prekybos ir reklamos griežtinimo gali sutrukdyti priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas kreipiasi į vadinamosios „Skvernelio frakcijos“ narius ir ragina tartis. Pastarieji atkerta apie tokią frakciją negirdėję ir į kompromisą leistis nežada.

Balsuoti dėl griežtesnių alkoholio prekybos ir reklamos ribojimų parlamentarai turėtų ketvirtadienį. Anksčiau G. Landsbergis siūlė laikinai stabdyti tolesnį Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų svarstymą Seime bei atsisakyti neracionalių siūlymų. Pavyzdžiui, draudimo prekiauti alkoholio nemokamuose šventėse ir koncertuose.

„Skvernelio frakciją“ ragina tartis dėl alkoholio

Konservatorių lyderis savo socialinėje paskyroje pasidalino kreipimusi, kuriame išvardino „Skvernelio frakciją“. Jai G. Landsbergis priskyrė Dovilę Šakalienę, Virginijų Sinkevičių, Rūtą Miliūtę, Justą Džiugelį, Vytautą Baką, Mindaugą Puidoką, Robertą Sarknicką ir Arvydą Nekrošių. Šiuos parlamentarus konservatorių vadovas ragino susėsti ir tartis dėl kompromisinių alkoholio įstatymo pataisų.

„Bėda tik ta, kad jūs kovojate dviem frontais: su alkoholiu viename, su sveiku protu - kitame. Net Premjeras Skvernelis pasakė, kad asmeniškai nepritaria savo Vyriausybės pateiktam ne visiškai logiškam pataisų paketui. <...> Kompromisinis alkoholio kontrolės įstatymo variantas turi daug galimybių būti patvirtintas Seime. Patys esate ne sykį sakę, kad nesuprantate Karbauskio, nenorite kovoti jo kovų, kurios dažnai atrodo prasilenkiančios su sveiku protu“, – savo paskyroje rašė G. Landsbergis.

Vėliau portalui tv3.lt G. Landsbergis paaiškino, ką turi galvoje, minėdamas „Skvernelio frakciją“. „Čia toks viešojoje erdvėje suformuotas pavadinimas, rodantis, kad yra dvi linijos žmonių valstiečių frakcijoje. Ir tikrai ne visi žmonės nori kovoti neracionalias Ramūno Karbauskio kovas“, – paaiškino konservatorių lyderis.

REKLAMA

Siūlo rinktis – kompromisas arba nieko

G. Landsbergis sako, kad susipriešinimas dėl alkoholio ribojimų, gali pakišti koją ir jokios pataisos nebus priimtos. „Tiesiog pritrūks balsų bet kokiam reikšmingesniam sprendimui. Socdemai su konservatoriais nebalsuos už vieną, valstiečiai už kitą ir galų gale negalėsime priimti nieko. Tas nebūtų gerai. Dėl to ir kreipiuosi į kolegas bei raginu ieškoti kompromiso, kuris būtų priimtinas didžiajai daliai Seimo. Manau, kad pagrindinė diskusija yra dėl koncertų ir lauko kavinių. Ten reikalingas kompromisas. Juolab, kad matome viešąją nuomonę, kuri yra priešiška. Bet valstiečiai toliau įsitvėrę laikosi.

Dėl alkoholio pardavimo amžiaus taip pat yra įvairių pozicijų. Valstiečiai siūlo pačią griežčiausią, kad parduodama būtų nuo 20 metų. Mes siūlome nuo to atsitraukti ir skirstyti pagal alkoholio stiprumą. Toks variantas įmanomas, bet ar jam Seimas pritartų, sunku pasakyti. Šiandien bandysiu kalbėtis su kolegomis ir aiškintis. Kol kas turime pozityvius signalus iš kitų frakcijų dėl mano registruotų pataisų. Jei tokios nuomonės išsilaikys iki ketvirtadienio, tikėtina, kad kompromisinis variantas praeis. Tuomet prekyba švenčių ir koncertų metu nebus draudžiama, bus ribojamas pardavimo laikas ir reklama, bet ne taip griežtai, kaip žadėjo valstiečiai“, – sako G. Landsbergis.

Valstiečiai sieks „prastumti“ radikalius draudimus

Tuo metu „Skvernelio frakcijai“ priskirti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai į kompromisus leistis nežada.

Vytautas Bakas sako, kad jį juokina G. Landsbergio pareiškimai. „Pačiam įdomu skaityti tas legendas apie „Skvernelio frakciją“. Tai viena iš pramogų, kurias kuria politikai, kad turėtų ką komentuoti ir linksmintis. Visi sprendimai mūsų frakcijoje daromi bendru susitarimu. Pradžioje darbo sutarimo gal ir trūko, bet dabar sprendimai tikrai priimami bendrai.

Taip pat ir dėl alkoholio. Tikiu, kad pavyks priimti pataisas. Alkoholio problema didelė ir visi ją puikiai supranta. Dabar, kai yra finišo tiesioji, bandoma manyti, kad problemos nuskandinimas pavyks, kaip pavykdavo jau daug metų. Tačiau aš manau, ką šį kartą reikalingi sprendimai bus priimti. Pripažinsiu, kad Gabrieliaus Landsbergio pataisų dar net nemačiau, nes tiesiog nespėjau. Bet esu tikras, kad mūsų parengti griežtinimai nėra tokie radikalūs, kad juos reikėtų švelninti kitomis pataisomis. Į kompromisus mes neisime. Kol kas nėra tam pagrindo“, – sako V. Bakas.

REKLAMA

Parlamentarė Rūta Miliūtė laikosi nuomonės, kad dėl alkoholio ribojimo priemonių valstiečiai balsuos vieningai. „Šiuo klausimu mūsų frakcija yra vieninga. Jokios „Skvernelio frakcijos“ atsiskyrimo čia nėra ir juo labiau nėra tokios „frakcijos“. Kodėl konservatoriai rašo tokius dalykus, nežinau. Gal bando palenkti kai kuriuose žmones į savo pusę. Bet pagrindo galvoti, kad pas mus yra kažkokios dvi stovyklos dėl alkoholio klausimų, nėra. Labai tikiuosi, kad pataisas priimti pavyks, nes dirbta buvo labai daug. Visi sutinka, kad pataisos yra reikalingos. Bent jau aš nusiteikusi optimistiškai“, – teigia R. Miliūtė.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-05-22 12:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko čia purkštauja? Taigi ne sausą įstatymą priima. Galėsit gert, kiek norit. tik įsigijimas biški apkarpytas bus. Psio. Ar čia Mockus nebeduos čiumodano?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų