Konservatoriai kviečia I.Šimonytę kandidatuoti į Vilniaus merus Politologas: I.Šimonytei dalyvaujant rinkimuose padaugėtų intrigos (papildyta 14.30)

 Opozicinė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partija pakvietė buvusią finansų ministrę tapti kandidate į Vilniaus mero pareigas kitąmet vyksiančiuose rinkimuose.

 

„Vilniaus sueigos taryba vakar po ilgų konsultacijų priėmė formalų nutarimą pakviesti I.Šimonytę tapti Tėvynės sąjungos kandidate į Vilniaus merus“, - BNS trečiadienį sakė Vilniaus konservatorių lyderis Mantas Adomėnas.

Pasak politiko, iš I.Šimonytės „gautas atsakymas, kad pradedame dialogą“, be to, ji išsakė pageidavimą susitikti su visais Vilniaus partijos skyriais.

„Labai rimtai žiūrime į Vilniaus perspektyvas ir ateitį. Matome labai rimtus iššūkius ir reikia aukštosios klasės profesionalo, kuris galėtų pradėti tvarkyti Vilniaus problemas. I.Šimonytė ir yra tokia profesionalė, kurios Vilniui reikia“, - kalbėjo M.Adomėnas.

Konservatorių lyderio A.Kubiliaus Vyriausybėje finansų ministre dirbusi I.Šimonytė šiuo metu yra Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja.

Parlamentaras M.Adomėnas kovo mėnesį buvo įvardytas konservatorių kandidatu į Vilniaus merus.

Savivaldybių tarybų rinkimai turėtų vykti kitų metų kovo 1-ąją. Juose pirmąkart merai bus renkami tiesiogiai.

REKLAMA

I.Šimonytė sako rimtai svarstysianti konservatorių pasiūlymą dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose

 Buvusi finansų ministrė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė sako rimtai svarstysianti Vilniaus konservatorių pasiūlymą dalyvauti sostinės mero rinkimuose.

„Galiu patvirtinti, kad gavau tokį pasiūlymą ir kad jį labai rimtai svarstysiu“, - BNS trečiadienį sakė I.Šimonytė.

Ji sakė vertinanti parodytą pasitikėjimą, bet sprendimą žada priimti po susitikimų su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos skyriais Vilniuje.

„Ketinu susitikti su skyriais. Tai nėra kažkoks iš viršaus malūnsparniu, parašiutu ar kaip nors kitaip nuleistas kandidatas - tikrai nenorėčiau tokiu būti. Jei jau tektų dalyvauti, norėčiau būti remiama tų žmonių, kurie yra kompetentingi iškelti savo kandidatą. Noriu su jais artimiau susipažinti, kad jie artimiau susipažintų su manimi ir pamatytumėme, kiek bendrai ir vienodai matome dalykus ir ką galime bendrai nuveikti“, - kalbėjo I.Šimonytė.

I.Šimonytė nėra partijos narė, tačiau teigė mananti, kad tai nėra didelė kliūtis: „Aš nebuvau ir nesu partijos narė, bet nemanau, kad tai labai didelė problema, nes bendriems darbams turbūt svarbiau už narystę yra bendras matymas“.

39 metų I.Šimonytė 2009-2012 metais ėjo finansų ministrės pareigas konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybėje.

Politologas: I.Šimonytei dalyvaujant Vilniaus mero rinkimuose padaugėtų intrigos

Buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės dalyvavimas padidinti intrigą Vilniaus mero rinkimuose, sako politologas Algis Krupavičius.

Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius BNS sakė, kad konservatoriaus Manto Adomėno pakeitimas I.Šimonyte padidintų konservatorių populiarumą tarp Vilniaus rinkėjų.

„Galima vienareikšmiškai spėti, kad intrigos mero rinkimuose tikrai padidėtų. Kaip finansų ministrė I.Šimonytė susikūrė tikrai gerą vardą ir įvaizdį, bet, be abejo, jai trūksta patirties renkamojoje politikoje (...), ir vietos politikoje ji patirties neturi. Tai jai nebūtų labai paprasta ir lengva konkuruoti su kitais galimais kandidatais, ypač, pavyzdžiui, su Artūru Zuoku, kuris vietos valdžios reikaluose jaučiasi kaip žuvis vandeny“, - sakė politologas.

REKLAMA

Jo teigimu, įdomus būtų ir I.Šimonytės konkuravimas su liberalų kandidatų Remigijumi Šimašiumi, nes jie yra buvę kolegos ministrai konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujamoje Vyriausybėje.


Rašyti komentarą...
a
as
2014-09-17 12:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ji tikrai labai tiktu manau
Atsakyti
0

I
I.
2014-09-17 13:40:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk ne vien Tomaševskis sąžiningas, visa LLRA pasižymi sąžiningumu. Tiek metu aukščiausiuose postuose ir nei vieno korupcijo skandalo. Kitų partijų politikai tik spėja keistis, o LLRA atstovauja piliečiams o ne verslo interesams, todėl šią partiją žmonės remia
Atsakyti
0

D
Darius
2014-09-17 17:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
reiketu pabrezti, kad LLRA ir V. Tomasevskio populiarumas tik dideja, ka parode paskutiniai rinkimai. Ir ne tik lenkai ir rusai balsuoja uz juos bet ir patys lietuviai isitikine, kad si politine partija yra sazininga ir su verslo strukturomis nesusideda.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų