Pirmadienį Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), turėsiantys didžiausią frakciją naujajame Seime, apsisprendė dėl frakcijos seniūno ir kandidatų į frakcijai atiteksiančių komitetų vadovus. Seniūnu taps Jurgis Razma.

Frakcija taip pasirinko kandidatą į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko postą. Juo bus siūlomas istorikas Arvydas Anušauskas. Iki išrenkant į Seimą kandidatas dirbo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktoriaus pavaduotoju. Ligi šiol konservatoriai minėjo tris galimas kandidatūras į minėtą postą. Be A. Anušausko dar kalbėta apie Saulių Pečeliūną ir jauną parlamentarą Vaidotą Bacevičių.

A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ patvirtino, kad liustracijos ir garsiųjų Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymų tema niekur nedingo. „Su liustracija reikia pabaigti. Reikia imti ir pabaigti liustruoti, nes priešingu atveju turėsime pasakyti, kad sumanymas nepavyko. Dabartinė situacija yra absurdiška. Yra įstatymas, yra komisija, bet viskas neaiškioj teisinėj situacijoj ir visuomeniniais pagrindais – be normalaus finansavimo“, – sakė A. Anušauskas.

Iki šiol galioja Seimo nutarimas, įpareigojantis VSD pateikti dvylika informacinių-analitinių pažymų, kurios, kaip paaiškėjo parlamentinio tyrimo metu, gali atspindėti aukštų valstybės asmenų korupcinius ryšius ir žiniasklaidos papirkinėjimą.

REKLAMA

VSD direktorius Povilas Malakauskas, kuris pažymų klausimo tradiciškai nekomentuoja, sako neturįs nieko prieš A. Anušauską kaip kandidatą į jo instituciją kontroliuojančio komiteto vadovus. „Tai yra rimtas ir žinantis žmogus, manau, kad viskas su juo tvarkoje“, - sakė P. Malakauskas.

Apsispręsta ir dėl daugumos kitų portfelių

Į Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko postą TS-LKD frakcija siūlys Ireną Degutienę, Sveikatos reikalų komiteto pirmininko postą - Antaną Matulą, Užsienio reikalų komiteto pirmininko postą - Audronių Ažubalį.

TS-LKD frakcijos atstovas į Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko postą - Stasys Šedbaras, į Gamtos apsaugos komiteto pirmininko postą bus siūlomas Jonas Šimėnas.

Artimiausiame TS-LKD frakcijos posėdyje bus išrinktas atstovas į švietimo, mokslo ir kultūros pirmininko postą.


Rašyti komentarą...
P
Partizanas
2008-11-17 17:59:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Balsas.lt, REIKALAUJU, kad būtų rašoma TEISINGAI - Tėvynės Sąjunga - Lietuvos Krikščionys Demokratai.Arba bent jau KONSERVATORIAI-KRIKDEMAI.
Atsakyti
0

V
VV
2008-11-17 18:12:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl portfelių dalybos,Vagnoriaus laikai,o LR vėl valdys oligarchinis pinigas...
Atsakyti
0

M
Mi mio
2008-11-17 18:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arba - SUKRIKE KONSERVATORIAI.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų