Konservatoriai Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku norėtų matyti antradienį Seimo nariu tapusį teisininką Kęstutį Čilinską.
Kaip BNS trečiadienį sakė Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnės pavaduotojas Jurgis Razma, K. Čilinskas į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pareigas "daugeliu atžvilgiu yra labai tinkamas".
Pasak J. Razmos, konservatorių frakcijai priklausančiam K. Čilinskui etikos sargų vadovo poste labai praverstų turima teisininko profesija.
Dar vienas siūlomo kandidato privalumas, anot konservatoriaus, yra jo nepriklausymas jokiai partijai. "Galima tikėtis, kad jis bus mažiau politiškai angažuotas vertindamas tuos faktus, kurie bus svarstomi", - pabrėžė J. Razma.
Jo teigimu, būtų tikrai sudėtinga rasti kitą Seimo narį, kuris bent kiek prilygtų K. Čilinskui.
Pasak J. Razmos, beliko laukti, kaip kitos frakcijos įvertins šį konservatorių siūlymą.
"Žiūrėsime, ar kitos frakcijos sugebės šiek tiek atsitraukti nuo savo siaurų partinių interesų ir siekti, kad tikrai būtų objektyvus, kompetentingas žmogus tose pareigose", - sakė J. Razma.
Šią savaitę Seimo nariai rado būdą, kaip atstatydinti skandalingu vojažu į Maskvą pagarsėjusią dabartinę Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę "darbietę" Romualdą Kšanienę - nuspręsta visą komisiją formuoti iš naujo.
Etikos ir procedūrų komisija subyrėjo po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę R. Kšanienę, netekusią komisijos narių pasitikėjimo už dalyvavimą skandalą sukėlusioje finansiniais nusikaltimais įtariamo "darbiečio" Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje.
Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu - tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.