Komitetas nepatvirtino Juliaus Sabatausko noro trauktis

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas trečiadienį pateikė atsistatydinimo pareiškimą, vykdydamas Socialdemokratų partijos tarybos sprendimą pasitraukti iš koalicijos su „valstiečiais“.

„Prašau komiteto atleisti mane iš pareigų atsistatydinus savo noru“, – sakė jis.

Tačiau TTK nariai nutarė kol kas nesvarstyti šio pareiškimo, nes nėra aiški padėtis Socialdemokratų partijos frakcijoje.

„Priimame pareiškimą, bet neprivalome jo svarstyti ir priimti sprendimą, nes dar nėra išsikristalizavusi ir pasiskelbusi frakcija, kuri yra delegavusi pirmininką, ta frakcija nėra iki galo susiformavusi. Tai faktas“, – trečiadienį per komiteto posėdį sakė konservatorius Stasys Šedbaras.

Trečiadienį liko nesvarstytas ir Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininko Algirdo Syso atsistatydinimo pareiškimas. Šiam komitetui priklausanti parlamento vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė pasiūlė šį klausimą atidėti iki kito posėdžio.

„Siūlau nukelti šį klausimą į kitą posėdį. Sprendimus priimsime vėliau“, – teigė ji.

R.Baškienės teigimu, trečiadienį komitetas turi svarbesnių klausimų svarstyti.

A.Sysas ir kiti komiteto nariai šiam pasiūlymui neprieštaravo.

A.Sysas atsistatydinimo iš Socialinių reikalų komiteto pirmininko pareigų parašė pirmadienį, vykdydamas Socialdemokratų partijos tarybos sprendimą pasitraukti iš valdančiosios koalicijos.

REKLAMA

Atsistatydinimo iš Europos reikalų komiteto vicepirmininkės pareigų pareiškimą taip pat parašė socialdemokratė Rasa Budbergytė. Jis turėtų būti svarstomas trečiadienį popiet.

Kiti vadovaujamas pareigas einantys socialdemokratai iš postų nesitraukia. Nepritardami partijos sprendimui palikti koaliciją su „valstiečiais“ jie pasirašė koalicijos susitarimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis trečiadienį paragino Seimo narius susilaikyti nuo bet kokių skubotų veiksmų keičiant Seimo komitetų sudėtis, „kol nėra išspręstos problemos Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje“.

G.Landsbergis antradienį, kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu išaiškinti, ar šeši su Socialdemokratų frakcijos daugumos nuomone nesutinkantys jos nariai prieš jų valią gali būti laikomi valdančiosios koalicijos dalimi, ar vis dėlto jie dirba mažumoje.

Deklaraciją dėl koalicijos su „valstiečiais“ pasirašė 11 Seimo socialdemokratų iš 17. Nors remia Sauliaus Skvernelio Vyriausybę, deklaracijos nepasirašė du Socialdemokratų partijos frakcijai priklausantys „darbiečiai“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų