Kolegos gedi Sabulio: jis išėjo taip netikėtai ir staiga

Mirusį teatro ir kino aktorių bei režisierių Remigijų Sabulį jo kolegos prisimena kaip menininką, daug davusį Lietuvos kinui ir teatrui, taip pat puikiai su režisieriais bendrą kalbą atrasdavusį aktorių.

„Netekome didelio ir brangaus žmogaus, kuris daug davė mūsų teatrinei ir kino kultūrai“, – BNS sakė jo kursiokas, režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis.

„Nustebau, kad Remis išėjo taip netikėtai ir staiga“, – teigė jis.

Apie 66-uosius metus ėjusio R. Sabulio mirtį pirmadienio naktį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė jo kolega, aktorius Arūnas Sakalauskas.

„Linksmas žmogus, geras aktorius. Jis vaidino mano tėvą mano pirmame vaidmenyje Kauno dramos teatre, profesionaliame teatre, aš antrame kurse buvau“, – BNS sakė A. Sakalauskas.

„Kadangi man su klausa blogai ir mes su Jūrate Onaityte turėjom dainuot, jai irgi blogai, tai jis mums padėdavo – stovėdavo už nugarų ir dainuodavo už mus, parodydavo, kaip reikia“, – pridūrė aktorius.

„Atsidavęs iki galo“

Režisierius V. Masalskis kartu su R. Sabuliu ne tik kartu studijavo, tačiau kartu dirbo ir teatre, taip pat drauge filmavosi ne viename kino filme.

„Jis kaip aktorius man buvo labai įdomus, labai imlus, labai muzikalus visomis prasmėmis – ne instrumentų valdymo prasme, bet girdėjimu kito žmogaus. Labai greitai surasdavo kalbą su režisieriumi“, – pasakojo V. Masalskis.

„Jau ką, ką, bet Remis tikrai būdavo atsidavęs iki galo ir Kauno periodas turbūt brandžiausias jo periodas kaip didelio menininko“, – pridūrė režisierius.

V. Masalskis išskyrė kelis didžiausią įspūdį jam palikusius R. Sabulio vaidmenis – Čarlio „Raudonmedžio rojuje“, prelato Konstantino Olšausko „Devyniuose nuopolio ratuose“, taip pat Leo Algimanto Puipos filme „Nuodėmės užkalbėjimas“.

„Sukurti vaidmenys – dideli“, – sakė V. Masalskis.

R. Sabulis gimė 1954 metų rugpjūčio 29 dieną Kaune. 1976 metais baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, aktorinio meistriškumo studijas.

REKLAMA

1976–1989 metais R. Sabulis buvo Kauno dramos teatro aktorius, o kine vaidina nuo 1979 metų.

1986 metais aktoriui suteiktas sovietinės Lietuvos nusipelniusio artisto vardas. Po dar šešerių metų jis baigė Aukštuosius kino režisūros kursus ir pradėjo režisuoti trumpametražius filmus.

2008 metais R. Sabulis pelnė „Sidabrinę gervę“ už antraplanį vyro vaidmenį filme „Nuodėmės užkalbėjimas“.


Rašyti komentarą...
V
Violeta
2019-12-30 13:21:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila. Gili užuojauta..Atsimemu visus jo vaidmenis kine. Gražus žmogus, geras aktorius
Te ilsisi ramybėje.Liks amžinai savo sukūrtuose vaidmenyse.
Atsakyti
-1

m
magdute
2019-12-30 14:12:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek galima is numirusio zmogaus tyciotis, jis jus visus uz tai butu pasmerkes
Atsakyti
-1

V
Vilma
2019-12-30 17:17:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila. aktoriaus, gaila menininko, gaila žmogaus ... Užuojauta artimiesiems
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų