REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios koalicijos narės - Tautos prisikėlimo partijos (TPP) bei Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos Seime - nutarė įkurti bendrą bloką Permainų koalicijoje. Apie tai ketvirtadienį pranešė šių frakcijų seniūnai.

REKLAMA
REKLAMA

„Norime padidinti savo įtaką Permainų koalicijoje, kad daugiau dėmesio būtų skiriama ekonomikai atgaivinti, o ne buhalteriniam biudžeto subalansavimui“, - BNS sakė LiCS frakcijos seniūnas Artūras Zuokas.

REKLAMA

Jo teigimu, LiCS ir TPP frakcijos sutarė, kad nepalaikys jokių naujų mokesčių įvedimo ar esamų didinimo, sieks, kad Vyriausybė dirbtų efektyviau. Taip pat abi frakcijos nepritaria ketinimams taupymo sumetimais atsisakyti Valstybės investicijų programos.

A.Zuokas pripažino, kad valdančiojoje koalicijoje esama takoskyros dėl požiūrio, kaip įveikti ekonomikos krizę.

Anot jo, dabar didžioji koalicijos narė - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) - nebegalės primesti savo minčių ir idėjų mažesniems partneriams. Kita vertus, liberalcentristas tvirtino, jog naujasis blokas neturėtų tapti nesantaikos pleištu koalicijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Ekonominio sunkmečio laikotarpiu turime matyti ne tik biudžeto eilutes, o realius žmones. Permainų koalicijoje reikalingos naujos idėjos ir pozityvių sprendimų priėmimas“, - sakė TPP frakcijos seniūnas Laimontas Dinius.

Jis tikino, kad tai „nėra blokavimasis prieš TS-LKD“. „Neturime su didžiąja frakcija esminių nesutarimų. Čia labiau organizaciniai klausimai kyla“, - tvirtino L.Dinius. Abiejų frakcijų seniūnų teigimu, kol kas sutarta dėl bendradarbiavimo tarp frakcijų, bus sudaryta bendra koordinacinė taryba, tačiau apie bendradarbiavimą tarp partijų esą nekalbama. Oficialiai susitarimą frakcijų lyderiai pasirašyti ketina kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma BNS teigė nematąs būtinybės mažesniesiems koalicijos partneriams blokuotis, nes esą pagal jų dokumentus visi svarbiausi sprendimai turi būti priimami bendru sutarimu.

„Koalicijoje yra visos galimybės jos dalyviams apginti savo poziciją (...) Nematyčiau objektyvios būtinybės tokiam blokui sudaryti“, - sakė konservatorius.

Jis svarstė, kad „prisikėlėlių“ ir liberalcentristų bloko sukūrimas gali būti labiau susijęs ne su valdančiosios koalicijos darbu, o glaudesniu šių partijų suartėjimu. „Nesant partijų jungimosi planų, toks blokas nieko neduoda“, - kalbėjo politikas.

REKLAMA

J.Razma priminė, kad TPP dar kuriant Permainų koaliciją praėjusių metų rudenį mėgino blokuotis su Liberalų sąjūdžiu, bet „tas blokas nieko nelėmė“.

„Tai būtų antrasis bandymas, - ketvirtadienį BNS pripažino L.Dinius. - Tuomet jis iki galo nepasiteisino, gal mums tada trūko parlamentinio darbo patirties.“

TPP bei LiCS prisidėti prie bloko kvietė ir Liberalų sąjūdį, bet jis kol kas nepriėmė tokio sprendimo.

„Niekas mums netrukdo, neužčiaupia burnos pateikti kritinių vertinimų, niekas netrukdo teikti savo siūlymų, - BNS sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Audrius Endzinas. - Blokas prieš vieną iš koalicijos narių atrodo keistai. (...) Opozicija pozicijoje skamba juokingai.“

Jis pripažino, kad valdančiojoje koalicijoje būna ir sunkių diskusijų, bet esą įmanoma susitarti dėl sprendimų.

Valdančioji koalicija Seime turi 83 balsus. Didžiausia yra TS-LKD frakcija, turinti 45 narius. Liberalų sąjūdžio frakcijoje - 11 narių, TPP - 18, LiCS - 9.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų