Koaliciją formuojantys konservatoriai vengia kalbų apie postų dalybas

Valdančiąją koaliciją kartu su dviem liberaliomis jėgomis ketinantys formuoti konservatoriai kategoriškai atsisako kalbėti apie postų dalybas. Partijos lyderiai tvirtina turintys savo kandidatus, tačiau ketina įsiklausyti į koalicijos partnerių lūkesčius dėl postų.

Opozicijoje esanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo Seimo rinkimus ir pradėjo derybas dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

„Partijos trys sutarė pradėti diskusijas dėl koalicijos. Šiandien kažko labai naujo pasakyti negalėsime, nes derybos yra derybos, jos tęsiasi, kol baigiasi“, – žurnalistams rytą po rinkimų kabėjo TS-LKD partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rytas po rinkimų – TS-LKD spaudos konferencija

„Natūralu, kad rengiantis rinkimams apgalvojame visus variantus ir galėtume pasiūlyti kandidatų į ministrus visose ministerijose. Derybos tam ir yra derybos, kad sutartume geriausią rezultatą. Nors ir yra sričių, kur tradiciškai Tėvynės sąjungos politikai būna labai stiprūs, bet vis dėl to mes paliksime galimybę pateikti savo pasiūlymus dėl kandidatūrų“, – pridūrė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Rinkimų naktį Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen išsakė lūkestį gauti Seimo pirmininkės postą. Savo ruožtu G. Landsbergis teigė, kad dėl visų pozicijų galima kalbėtis.

„Visos pozicijos, tiek tos, kurios yra Vyriausybėje, tiek tos, kurios yra Seime, yra galimos aptarti ir tinkami žmonės jiems yra matomi“, – patikino G. Landsbergis.

Formuos daugumą

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai iškovojo 50 mandatų ir kartu su koalicijos partneriais turės trapią daugumą Seime. Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija iškovojo atitinkamai 13 ir 11 mandatų. Tai reiškia, kad dešiniosios partijos turės 74 atstovus iš 141 vietų Seime.

Trijų partijų pirmininkai po susitikimo Seime pirmadienio naktį paskelbė bendrą deklaraciją, kad yra pasiryžę formuoti Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę.


Rašyti komentarą...
G
Gedulas
2020-10-26 09:34:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atiejo i valdzia supuve konservai hana Lietuvelei :-(
Atsakyti
-5

A
Aldona
2020-10-26 09:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
dinkyte vagys is lietuvos,gana apvagyneti lietuvos zmones,dar ne gana ka senelis prisivoge
Atsakyti
-2

A
Aldona
2020-10-26 09:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia tokie patys rinkimai,kaip ir Baltarusijoje,ka norejo ta isrinko stai ir atsakymas vagys nesnaudzia..
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų