Uostamiesčio gyventojai rinkimuose į parlamentą parodė, ką mano apie ne vienerius metus miestą valdančius politikus: už Liberalų ir centro sąjungą (LiCS) balsavo mažiau nei 4 proc. uostamiesčio rinkėjų, rašo „Vakarų ekspresas“.

Tai - rimtas signalas, nes daugiausiai pasitikėjimo Klaipėdoje sulaukė miesto Taryboje esančios opozicinės politinės jėgos - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS).

„Vakarų ekspresui“ rinkimų naktį apsilankius partijų būstinėse, būtent LiCS citadelėje vyravo slogi nuotaika ir kalbos apie padarytas klaidas bei būtinybę, užmiršus nuoskaudas, vėl lipdyti bendrą partiją su LRLS.

Ieškos klaidų

Rinkėjų pasitikėjimo nesulaukę liberalcentristai net nebandė slėpti nusivylimo.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad rezultatai nenudžiugino, tačiau jis gerbia rinkėjų nuomonę.

„Reikia įvertinti, ką darėme blogai, ką reikėtų taisyti savo veikloje. Akivaizdu, kad dviejų liberalių jėgų susiskaldymas neigiamai paveikė. Būtina pradėti diskutuoti dėl jungimosi.

Kita vertus, balsavusieji įvertino kai kuriuos mūsų priimtus nepopuliarius sprendimus. Kalbu apie padidėjusias kainas už įvairias paslaugas. Tačiau tai buvo neišvengiama, nes antraip būtų reikėję Savivaldybei priklausančias įmones privesti iki bankroto. Ekonominė situacija diktuoja savo, ir taip yra visoje šalyje“, - teigė uostamiesčio vadovas.

REKLAMA

LiCS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Vidmantas Plečkaitis antrino merui, rinkėjų nusigręžimą motyvuodamas valdžios priimtais nepopuliariais sprendimais.

„Ir aš pasižiūrėsiu, kas bus po metų. Dabar sulaukėme brangymečio, mes patekome į blogą laikotarpį, kai opozicijos atstovai turi progą rėkti ir kritikuoti. Tačiau kaip jie išspręs problemas? Taip pat manau, kad liberalams reikia vienytis“, - mūsų dienraščiui sakė V. Plečkaitis.

LRLS pirmininkas Eligijus Masiulis džiaugėsi, kad klaipėdiečiai aktyviai palaikė jo vadovaujamą politinę jėgą, ir dar kartą pabrėžė, kad jungtis kartu su LiCS būtų įmanoma tik su viena sąlyga: šioje partijoje turi keistis vadovavimo stilius ir veiklos metodai, kuriuos diktuoja politinės jėgos vedlys Artūras Zuokas.

Tuo tarpu pats LiCS vadovas, po rinkimų kalbėdamas apie dviejų liberalių partijų galimą susijungimą, teigė, kad jis svarstytų galimybę užleisti partijos pirmininko postą LRLS atstovui.

„Visi sprendimai, kurie leistų turėti liberalų balsą labiau girdimą, yra svarstytini“, - tikino A. Zuokas.

Paaukojo asiliuką

Rinkimų naktį Klaipėdoje į Seimą besiveržiančių partijų atstovai rezultatų laukė kas būstinėse, kas viešojo maitinimo įstaigose.

Kone prabangiausiai atrodė LRLS tvirtovė: partijos uostamiesčio skyriaus štabas lūžo nuo visokių gėrybių.

Kadangi klaipėdiečiai agitacine priemone pasirinko plakatą su asilu, siekiant „išlaisvinti nuo vadžios kvailysčių“, jie nusprendė organizuoti „asiliuko aukojimo“ ceremoniją.

Buvo iškeptas troškinys, o jame įtaisytos dvi asilo „ausys“. Politikai kvietė suvartoti patiekalą ir asilą „palikti namie“.

„Pamatysiu pakeliui į Seimą kokį asilą, iškart suvažinėsiu“, - juokavo būstinėje apsilankęs europarlamentaras Eugenijus Gentvilas, kuris nedalyvavo rinkimuose į Seimą.

Tautos prisikėlimo partijos nariai šventė naktiniame klube „Paradoksas“. Atvykusius žurnalistus pirmiausiai pasitiko „linksmos“ trumpais sijonais seginčios merginos, kurios vis prašėsi pakalbinamos.

„Prisikėlusieji“ rezultatų laukė gana kukliai, tačiau džiaugėsi pirmaisiais duomenimis iš apylinkių, kurie buvo jiems palankūs.

REKLAMA

„Pakso kraujas“

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai būriavosi vienoje kavinėje miesto centre, kur buvo grojama armonika ir siūloma pasivaišinti „Pakso krauju“ - gėrimu iš butelio, papuošto partijos lyderio Rolando Pakso atvaizdu ir partine simbolika.

Nuotaikos pas „tvarkiečius“ buvo puikios, nes jie, kaip visada, kartoja tą pačią frazę: „Mes laimėsim!“

Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus nariai šventė kukliai savo būstinėje. Akį rėžė didelis stiklainis su raugintais agurkais, tad teko pasiteirauti, ar ne Viktoras Uspaskichas juos atsiuntė.

„Tikrai ne. Švenčiame darbinės nuotaikos. Laukiame savo stebėtojų, apylinkių atstovų“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Sigitas Dobilinskas.

Darbo partijos būstinėje sutikome Seimo milijonierių Antaną Bosą, kuris, pamatęs žurnalistų desantą, greitai dingo. Kitų „darbininkų“ veidus puošė gera nuotaika.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų