Turistų traukos centru tapti siekiančiai Klaipėdai smogtas smūgis – užsienio turistai įspėjami, kad uostamiestyje jie gali tapti rasistų aukomis. JAV ambasada Klaipėdą paskelbė kitataučiams pavojingu miestu, rašo „Klaipėda“.

Savo interneto svetainėje JAV ambasada mūsų mieste savo piliečius ragina saugotis agresyviai nusiteikusių rasistų.

Nors šį turistų sezoną kol kas neužregistruota nė vieno atvejo, kai dėl neapykantos būtų buvęs užpultas kitatautis, JAV ambasada panaikinti perspėjimo neskuba.

Pastaraisiais metais iš tiesų kartkartėmis pasitaikydavo skinais vadinamų nacionalistų atakų.

Tačiau šį pavasarį per kelias dienas buvo užpulti net keturi į Klaipėdą iš užsienio atvykę Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos studentai. Du iš jų - juodaodžiai.

Manoma, kad užpuolimus įvykdė skinai, kurių uostamiestyje yra nedaug - vos keliolika.

Tąkart aukštoji mokykla, kurioje šiemet mokėsi beveik 200 kitataučių, pagalbos kreipėsi į merą Rimantą Taraškevičių. Prie mokyklos bendrabučio saugoti užsieniečių buvo pasamdytas saugos tarnybos ekipažas.

Policijos vadovybė išplatino pranešimą esą mažiausiai du nusikaltimus įvykdė paprasčiausi plėšikai, tačiau vis dėlto išsiuntė daugiau patrulių į gatves.

Nukentėjo ir iš Vilniaus į Klaipėdos socialinių mokslų kolegiją pasisvečiuoti atvykę Turkijos bei Portugalijos piliečiai.

REKLAMA

Vėliau pagal studentų mainų programą sostinėje studijuojantys vaikinai pabūgo antrąkart atvykti į uostamiestį, nors ir buvo kviečiami į kolegijos šventę.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė teigė, kad šiemet nuo užpuolikų nenukentėjo nė vienas turistas.

Pernai vien šiame centre buvo užregistruota apie 56 tūkst. Klaipėdą aplankiusių turistų.

Dažniausiai kruiziniais laivais į uostamiestį atvykstantys JAV piliečiai sudarė didelę visų keliautojų dalį - pagal gausumą jie buvo 3-4 vietoje.

„Todėl nesmagu, kad jie sužino tokią informaciją. Nors tai - tik perspėjimas, jį perskaitę turistai išties gali suabejoti, ar vykti į tokį miestą“, - mano R.Savickienė.

Ji sutiko, kad perspėjimas JAV ambasados svetainėje atsidūrė ne šiaip sau - jį ten patalpinti galėjo paskatinti vėlyvą pavasarį nutikę incidentai su tarptautinės mokyklos studentais.

„Matyt, šios istorijos išties plačiai nuskambėjo, nors realios grėsmės turistams lyg ir nėra. Vasarą puikiai dirba policija, kuriai perduodami kruizinių laivų atvykimo tvarkaraščiai“, - sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė.

JAV ambasados Lietuvoje šaltinis, išsakydamas oficialią šalies poziciją, į „Klaipėdos“ klausimus atsakė taip: „Visos ambasados turi pranešti apie nusikalstamumą kitose valstybėse. Lietuva taip pat suteikia tokias paslaugas keliaujantiems šalies piliečiams“.

Ambasada laikosi nuomonės, kad pranešimas interneto svetainėje tiesiog informuoja JAV piliečius apie incidentus, įvykusius pastaraisiais mėnesiais, nes kai kurie incidentai esą aiškiai paremti rasistiniais motyvais.

 


Rašyti komentarą...
k
klm
2007-06-19 09:59:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
jie ides ir info apie geju diskriminacija
Atsakyti
0

N
Nerijus
2007-06-19 13:49:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir gerai daro, kad praneša. Gal bent atsigaus dabar netikus Klaipėdos savivaldybė ir policija?
Atsakyti
0

k
klaipedetis
2007-06-19 15:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
o dar del rusijos nerimaujam, savam darze pasikapstom
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų