Kirtis valstiečiams – Seimo vicepirmininku paskirtas Sabatauskas papildyta 19.23 val.

Šeštą kadenciją Seime dirbantis socialdemokratas Julius Sabatauskas antradienį paskirtas parlamento pirmininkės pavaduotoju.

Per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą buvo 77 Seimo nariai, 31 – prieš, susilaikė 11. Du biuleteniai rasti negaliojantys.

J. Sabatausko kandidatūrą į savo pavaduotojus parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pateikė, kai prieš tai buvo atmesta valstietė Aušrinė Norkienė.

Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Tačiau koalicijos partneriai yra sutarę, kad jų bus šeši.

Kandidatus į vicepirmininkus, pasitaręs su frakcijomis, Seimo pirmininkas siūlo taip, kad jo pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai.

Penktadienį, per pirmąjį naujojo parlamento posėdį, vicepirmininkais patvirtinti konservatorius Jurgis Razma ir „darbietis“ Andrius Mazuronis. Antradienį į šias pareigas taip pat paskirti konservatoriai Paulius Saudargas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę valstiečiai žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė. 

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.


Rašyti komentarą...
P
Pasipiktinęs
2020-11-17 18:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sorošinei gaujai moralė neegzistuoja! O nuosavas Konstitucinis Teismas - beviltiška skylė...
Atsakyti
-12

N
Nu
2020-11-17 19:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaus grąžos ir brikelninkai. O jų rinkta laisvės partyja pasirūpins, kad nekankitu vidurių užkietėjimas.
Atsakyti
-1

X
XXL
2020-11-17 20:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai yra politinės kultūros ir seimo degradacija. Dar niekada taip nebuvo, kad nemaža dalis seimo neturėtų savo atstovo seimo valdyboje. Nors nebalsavau už valstiečius, bet Karbauskis teisus- tai kartu ir spjūvis į 210 000 rinkėjų. Teisybę piliečiai sakė : liberazmas - tai ne profesija, o liga , greitai virstanti diktatūra
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (45)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų