Karbauskis apie Norkienės nepaskyrimą vicepirmininke: tai spjūvis į rinkėjų valią

Didžiausiosios opozicinės valstiečių Seimo frakcijos kandidatės Aušrinės Norkienės nepaskyrimas parlamento vicepirmininke yra spjūvis į rinkėjų valią, teigia šios frakcijos seniūnas.

„Čia spjūvis ne į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, o į rinkėjų valią“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Ramūnas Karbauskis, komentuodamas slapto balsavimo rezultatus.

Už A. Norkienę per slaptą balsavimo buvo 57 Seimo nariai, prieš – 47, susilaikė 29, vienas biuletenis rastas negaliojantis.

Paskelbus apie neišrinktą vicepirmininką, Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė pusvalandžio pertrauką konsultacijoms su frakcijomis.

„Daroma viskas, kad mes neturėtume pavaduotojo, ir tai yra pirmas kartas Lietuvos seimų istorijoje, kada tokia didelė frakcija neturi savo pavaduotojo“, – sakė R. Karbauskis.

„Toks yra daugumos sprendimas, tokia yra politinė kultūra, jie ją vadina nauja, ir iš tiesų nauja, dar taip nebuvo. 2016 metais mes balsavome už konservatorių kandidatę“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis tvirtino, kad antradienio rytą valstiečiai Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen teiravosi, ar pateikus kitą kandidatūrą vietoj A. Norkienės, būtų garantija, jog ją palaikytų parlamento dauguma.

„Atsakymo nebuvo jokio. Vadinasi, tai yra sprendimas, kad jokiu būdu negalėtų būti valstiečių atstovo Seimo pirmininku pavaduotoju“, – sakė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad kito kandidato į Seimo vicepirmininkus valstiečiai neteiks.

„Manau, kad spektaklio su kitais kandidatais mes nežaisime“, – teigė jis.

Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Tačiau koalicijos partneriai yra sutarę, kad jų bus šeši.

Kandidatus į vicepirmininkus, pasitaręs su frakcijomis, Seimo pirmininkas siūlo taip, kad jo pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai.

Penktadienį, per pirmąjį naujojo parlamento posėdį, vicepirmininku jau patvirtintas opozijos narys „darbietis“ Andrius Mazuronis. 

Savo kandidatą į Seimo vicepirmininkus siūlė ir opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, tačiau jų kandidatas Julius Sabatauskas liko nepateiktas.


Rašyti komentarą...
F
Faktas
2020-11-17 21:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
seimo politinė kultūra nusmuko į visų laikų žemumas. Gėda valdantiesiems, apie jokį konsensusą ir sutarimą kalbų būti nebegali, pasmirdo diktatūra
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-11-19 14:36:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvau už konservatorius. Labai nusivyliau. Tikrai sakė, kad pademonstruos naują kultūrą. Taip ir atsitiko. Taip dar nebuvo. Atsiimu savo balsą.
Atsakyti
0

a
algis
2020-11-19 15:20:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam valstiečiams žaisti nusklkriaustus Jei nori Seimo pirmininkės pavaduotojo , o ne šaršalo tegul siūlo kitą kandidatą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų