naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalčininkuose muitininkai sulaikė Kirgizijos pilietį, jis kontrabanda gabentus 40 tūkst. eurų buvo prisiklijavęs prie kojų.

Šalčininkuose muitininkai sulaikė Kirgizijos pilietį, jis kontrabanda gabentus 40 tūkst. eurų buvo prisiklijavęs prie kojų.

REKLAMA

Kaip skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT), Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai praėjusią savaitę, gruodžio 30 dieną, sulaikė iš Baltarusijos į Lietuvą dviračiu atvažiavusį užsienietį. 

Apie 18 val. į Šalčininkų kelio postą dviračiu iš Baltarusijos atvažiavęs Kirgizijos pilietis muitinės pareigūnų dėmesį atkreipė keistu elgesiu. Vyriškis buvo akivaizdžiai susijaudinęs ir neramus, nors teigė nieko draudžiamo negabenantis.

Detaliai patikrinus minėtą asmenį, paaiškėjo, kad po viršutiniais drabužiais (kelnėmis) prie blauzdų jis buvo prisiklijavęs paketus su grynaisiais pinigais. Iš viso rasta 40 tūkst. eurų. Pažeidėjas prisipažino slapta gabenęs pinigus ir teigė juos vežęsis į Lietuvą, nes ketino pirkti krovininį vilkiką.

Pareigūnai neteisėtai vežtus pinigus sulaikė, pažeidėjas po apklausos buvo paleistas.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

REKLAMA

Pirmadienį Kirgizijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

REKLAMA

Pernai  MKT pareigūnai pradėjo 25 ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Sulaikyta įvairios valiutos (daugiausia eurų ir JAV dolerių) už daugiau nei 578 tūkst. eurų.

MKT primena, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvą ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvą.

Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų dekla

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų