naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturių jaunuolių kompanija iš Rūdiškių į Trakus vyko pavalgyti kebabų. Pirminį tikslą jie pasiekė, tačiau grįžtant atgal pateko į avariją.

Keturių jaunuolių kompanija iš Rūdiškių į Trakus vyko pavalgyti kebabų. Pirminį tikslą jie pasiekė, tačiau grįžtant atgal pateko į avariją.

REKLAMA

Dideliu greičiu skriejantį „Volvo“ sumėtė (lenkiant kitą automobilį – aut. past.) ir šis nulėkė nuo kelio bei rėžėsi į pakelės medį.

Automobilį vairavęs vaikinas su vienu draugu iškart pasišalino iš įvykio vietos. Automobilyje liko prispausta mergina ir dar vienas vaikinas.

Nukentėjusiąją iš transporto priemonės padėjo ištraukti pro šalį važiavęs nepažįstamasis, ji rimtesnių sužalojimų išvengė.

Ši avarija baigėsi dar pakankamai laimingai, o aiškinantis aplinkybes nustatyta, kad vairavęs jaunuolis neturėjo vairuotojo pažymėjimo.

Maža to, kol buvo aiškinamasi šio įvykio detalės, vaikinukas po kurio laiko spėjo vėl patekti į pareigūnų akiratį. Šįkart jis buvo sulaikytas prie vairo išgėręs.

REKLAMA

Bylos duomenimis, eismo įvykis nutiko 2021-ųjų rugsėjo 11-ąją, Trakų rajone. Vairuodamas kaltinamajam nuosavybės teise priklausantį automobilį „Volvo S60“ ir 100 km/val greičiu lenkdamas kitą ta pačia kryptimi važiuojančią kelių transporto priemonę, jis nesuvaldė automobilio.

REKLAMA

„Volvo“ sumėtė ir ji tapo nevaldoma bei nuvažiavo nuo kelio į griovį ir galu atsitrenkė į medį. Taip kaltinamasis Arminas S. sukėlė eismo įvykį, kurio metu keleivei buvo padarytas nesunkiu sveikatos sutrikdymu vertinami sužalojimai.

O 2022 m. pabaigoje, Arminas S. jau buvo sustabdytas pareigūnų dėl vairavimo išgėrus. Jam nustatytas 1,89 promilės girtumas.

Kaltu prisipažino

Teisiamojo posėdžio metu kaltinamasis dėl padarytų nusikalstamų veikų kaltu prisipažino visiškai ir nuoširdžiai galėjosi.

REKLAMA

Jis pasakojo, kad 2021 m. rugsėjo 11-sios vakarą padarė eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė. Tą dieną susitiko su draugais, išgėrė, o važiuojant jo automobilį sumėtė ir jis atsitrenkė į medį.

Teigė, kad žalą visiems atlygino. Nukentėjusioji jam atleido. Paaiškino, kad viskas vyko vakare. Kelio sąlygos buvo normalios, bet jis užvažiavo ant žvyrkelio.

Vairuoti teisės neturėjo, tačiau kelių taisykles žino, vairuoti moka. Pripažino, kad viršijo leistiną greitį. Negalėjo paaiškinti, kodėl taip pasielgė.

REKLAMA
REKLAMA

Parodė, kad  mašinoje buvo dar trys asmenys. Tuo keliu važiuojant galimas greitis 90 km/val., tačiau jis turėjo važiuoti greičiau, nes lenkė kitą mašiną.

Dėl vairavimo išgėrus Arminas S. paaiškino, kad 2022 m. gruodžio mėnesį jis grįžo po darbo namo neblaivus. Vienam pažįstamam buvo skolingas pinigų.

Jis jau seniai prašė, kad atiduotų jam skolą. Tada jis pagalvojo, kad greitai pavažiuos su mašina ir atiduos skolą. Nesijautė tuo metu girtas. Labai dėl to gailisi.

REKLAMA

Nukentėjusiosios liudijimas

Per avariją nukentėjusi mergina papasakojo daugiau šio incidento detalių. Anot merginos, jų kompanija iš Rūdiškių nuvažiavo į Trakus nusipirkti kebabų, kadangi išalko.

Jie turėjo su savimi prieš tai parduotuvėje pirkto alaus, kurį su kitais gėrė automobilyje. Vairuotojo, Armino S., kartu geriant alų mergina nematė.

Nusipirkę Trakuose kebabų ir juos suvalgę aikštelėje, išvyko visi atgal į Rūdiškes. Važiuodami visi trys, išskyrus vairuotoją, gėrė alų, klausėsi muzikos.

REKLAMA

Staiga, kelyje Trakai-Rūdiškės, Arminas S., lenkdamas priekyje važiuojantį automobilį, nesuvaldė automobilio ir nuvažiavęs nuo kelio atsitrenkė į medį.

Nuo smūgio pajuto stiprų skausmą galvoje, pradėjo bėgti kraujas iš nosies, galva sukosi ir bandant išlipti su visais iš automobilio negalėjo iš jo išlipti, nes buvo prispausta dešinė koja.

Arminas S. su vienu draugu pasišalino. Sustojo į pagalbą kažkoks automobilis ir kažkoks nepažįstamas vyras, kurio neįsidėmėjo ir neatpažintų, padėjo išsilaisvinti iš automobilio.

REKLAMA
REKLAMA

Į vietą atvyko policijos pareigūnai ir greitoji medicinos pagalba. Pareigūnai jos klausinėjo apie įvykį, apie tai kas vairavo. Ji sunkiai orientavosi aplinkoje ir dėl apsvaigimo nuo alkoholio, ir nuo streso, todėl neprisimena, ką tiksliai pasakojo policijos pareigūnams.

Kadangi juto skausmus galvoje, dešinėje kojoje tai greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežta į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Priėmime buvo apžiūrėta ir buvo užfiksuoti eismo įvykio metu patirti sužalojimai, po apžiūros išleista gydytis ambulatoriškai.

REKLAMA

Teismo verdiktas

Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėjai nusprendė Arminą S. pripažinti kaltu tiek dėl eismo įvykio, tiek dėl vairavimo išgėrus.

Jam paskirta 60 parų arešto bausmė, kurios vykdymas atidėtas 1 metams, be intensyvios priežiūros.

Jaunuolis įpareigotas visą bausmės atidėjimo terminą nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Jam 4 metus uždrausta vairuoti transporto priemones.

Taip pat iš jo bus išieškota 2940 eurų suma. Tiek įvertintas tuo metu Armino S. vairuotas automobilis „Volvo“.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų