Keturios įmonės kaltinamos mokesčių slėpimu: žala valstybei – apie 100 tūkst.

Keturios grūdais prekiaujančios įmonės kaltinamos nuslėpusios daugiau nei 200 tūkst. eurų mokesčių, ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Pasak FNTT, kaltinimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų slėpimo ar sunaikinimo pateikti keturiems fiziniams bei vienam juridiniam asmeniui.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad Telšiuose registruotos įmonės vadovas 2017–2018 metais kūrė fiktyvius sandorius su kitų įmonių vadovais, pateikė melagingus duomenis apie įmonės pajamas ir tokiu būdu išvengė apie 100 tūkst. eurų mokesčių. 

Bylos duomenimis, šios įmonės vadovas iš Kėdainių rajone registruotos įmonės pirko 1,5 tūkst. tonų kviečių ir rapsų už daugiau kaip 313 tūkst. eurų. Buhalterinėje apskaitoje pažymėta, kad atsiskaitymas vyko grynaisiais pinigais, tačiau pareigūnų teigimu, tokio sandorio iš tiesų nebuvo.

Kitame iš ikiteisminiame tyrime nustatytų epizodų pirmasis iš kaltinamųjų iš artimo giminaičio Vilniuje įkurtos įmonės pirko beveik 800 tonų kviečių, pupelių ir gintaro gaminių už daugiau kaip 428 tūkst. eurų. Šis sandoris taip pat atliktas grynaisiais pinigais. 

Sostinės įmonė įtariama į valstybės biudžetą nesumokėjusi maždaug 100 tūkst. eurų mokesčių. 

Telšių įmonės vadovo žmonai priklausanti įmonė, kuri grūdų prekyba verčiasi Panevėžyje, taip pat įtariama nesumokėjusi daugiau kaip 20 tūkst. eurų mokesčių. 

Įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pateikti visų keturių įmonių vadovams ir Telšiuose registruotai įmonei, kaip juridiniam asmeniui. Šios įmonės vadovui pateikti įtarimai ir dėl neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. 

Ikiteisminio tyrimo metu areštuota turto už daugiau kaip 65 tūkst. eurų. 

Bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų