Pasaulio ekonomikos forume Davose JAV finansininkas George'as Sorosas, kalbėdamas apie Europos Sąjungą, teigė, jog „europinio prieglobsčio politiką ištiko panika“ ir pridūrė, jog ES „peržengė kritinę ribą, kai antplūdis sumažina šalių pajėgumus asimiliuoti ar integruoti pabėgėlius“.
„Mano nuomone, svarbiausia – Berlynas. Jeigu Berlynas pasiųs aiškų signalą, kad mes pabėgėlių jau nebepriimsime, kad priėmėme tiek, kiek galime, tada tas srautas gal sustotų. Bet reikia atsiminti, kad yra tokia tragiška padėtis. Vėl šiandien žinia, kad šiandien plaukdami laivais iš Turkijos į Graikiją paskendo gal 32 žmonės, 17 vaikų. Žmonės rizikuoja, nes skuba patekti. Jeigu žinotų, kad durys tikrai tvirtai užvertos, tai jų skaičius tikrai gerokai sumažėtų“, - laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo K. Girnius.
Nors VU TSPMI docentas neslėpė, kad George'as Sorosas linkęs kalbėti dramatiškai ir truputį save sureikšmindamas, K. Girnius vis dėlto mano, kad ES po truputį pradėjo byrėti.
„Bendrijos eižėjimo procesas jau šiek tiek pradėtas. Didelių problemų yra dėl Graikijos, tai parodė šiokią tokią takoskyrą tarp Šiaurės ir Pietų, Rytų ir Vakarų Europos. Ypač, jei yra galimybė, kad po pusmečio sankcijų nebetaikys. Yra, aišku, ir bėglių klausimas. Bet čia yra Vokietijos atsakomybė, Briuselis čia yra šalutinis lošėjas ir stebėtojas", - teigė docentas.