naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Regis, pasakymas, kad žiemos šventės turi būti tik baltos, jau seniai užmarštyje. Išsiilgę šilumos lietuviai graibsto bilietus į egzotines šalis ir ten yra pasiryžę švęsti Naujuosius metus. Kelionių agentūrų atstovai teigia, kad keliautojų negąsdina sparčiai plintanti naujoji koronaviruso omikron atmaina – bilietai yra išperkami staiga. Jie taip pat įspėja, kad ateityje keliauti bus brangiau: prognozuojamas ryškus kelionių kainų kilimas ateinančius kelerius metus.

Regis, pasakymas, kad žiemos šventės turi būti tik baltos, jau seniai užmarštyje. Išsiilgę šilumos lietuviai graibsto bilietus į egzotines šalis ir ten yra pasiryžę švęsti Naujuosius metus. Kelionių agentūrų atstovai teigia, kad keliautojų negąsdina sparčiai plintanti naujoji koronaviruso omikron atmaina – bilietai yra išperkami staiga. Jie taip pat įspėja, kad ateityje keliauti bus brangiau: prognozuojamas ryškus kelionių kainų kilimas ateinančius kelerius metus.

REKLAMA

Visos didžiosios metų šventės, o ypatingai jeigu jos sutampa su vaikų mokyklinėmis atostogomis, yra pats geidžiamiausias ir populiariausias metas kelionėms su šeima, teigia  šalies kelionių agentūrų atstovai.

Šie metai anot jų, taip pat nėra išimtis, kadangi atostogų pasiūlymai į egzotines šalis susidomėjimo dar gerokai iš anksto – jau nuo rugsėjo lietuviai suskubo įsigyti šventinio laikotarpio išvykimus į šiltesnes Atlanto vandenyno salas.

REKLAMA

„Pastebime, kad lietuviai kalėdiniam periodui ar Naujųjų metų šventei renkasi saulėtas kryptis, kur oras kardinaliai skiriasi nuo to, kuris šiuo metu vyrauja Lietuvoje“, – teigia „Tez Tour“  rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

REKLAMA

Lietuviai renkasi pamėgtus kurortus

Šiemet lietuviai šventiniu laikotarpiu ramiam poilsiui renkasi pamėgtus Egipto, Turkijos, Tenerifės kurortus, teigia kelionių agentūrų atstovai.

„Nors Naujųjų pasitikimas šilto klimato šalyse daliai lietuvių atrodo dar kiek neįprastas, bet, pavyzdžiui, Turkijos viešbučiai Naujųjų metų sutikimui ruošiasi iš anksto: organizuoja koncertus, ruošia specialius pasirodymus ir šventines vakarienes, kad atvykusių svečių atostogos būtų šventiškos, o žmonėms nereiktų niekuo rūpintis“, – teigia „Novaturas“ komunikacijos vadovė Daiva Zapkutė.

REKLAMA

Madeirą renkasi ne tik norintys aplankyti nepakartojamo gražumo salą, pakeliauti, gardžiai pavalgyti, tačiau ir tie, kas savo akimis nori pamatyti vienus gražiausių Europoje naujametinių fejerverkų.

„Salos sostinė Funšalis tam yra itin tinkama vieta, nes kalvotoje vietovėje įsikūręs miestas yra tartum atviras amfiteatras, tad iš beveik kiekvienos vietos galima stebėti atsiveriančius kerinčius vaizdus. Skrydžiai į Madeirą bus vykdomi kiekvieną šeštadienį nuo gruodžio 25 d.“, – nurodo kelionių agentūros „Itaka“ pardavimų vadovė Daiva Strumskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Dar viena keliautojų itin palankiai vertinama kryptis – Fuerteventūra, esanti Kanarų salyne.

Kaip teigia D. Strumskienė, nuo gruodžio 27 dienos kiekvieną pirmadienį galima bus tiesiogiai iš Vilniaus pasiekti šią vulkaninės kilmės salą, itin vertinamą dėl ilgų smėlio paplūdimių, vaizdingo unikalaus kraštovaizdžio, kokybiškų viešbučių ir amžino pavasario klimato.

„Jau ir Lietuvoje yra keliautojų, kurie iš visų Kanarų salų prioritetą teikia būtent Fuerteventūrai ir pagal galimybes čia grįžta tiek šeimos su vaikais, tiek ramaus ir kokybiško poilsio ieškančios poros, taip pat ir aktyvūs vandens sporto entuziastai“, – priduria ji.

REKLAMA

Šventes neretai pasirenka sutikti ir kruiziniame laive

Kitas netradicinis, bet jau keliautojų pamėgtas variantas – šventes sutikti kruiziniame laive, plaukiant viena ilgiausių upių pasaulyje – Nilu.

Anot  „Novaturo“ atstovės, kruizo programa išties plati, tad keliaujantys laivu gali iš naujo atrasti Egiptą – pasigrožėti autentiška jo miestų architektūra ir kerinčiais gamtos vaizdais.

„Ir aišku, pati populiariausia mūsų šventinio laikotarpio kelionė yra į Laplandiją. Laplandijoje gausu pramogų visai šeimai – galima ne tik aplankyti Kalėdų senelio namus Rovaniemi miestelyje, bet ir pasivažinėti elnių ar šunų traukiamomis rogėmis, pamatyti Ranuos zoologijos sodo gyvūnus, užsukti į ledo pilį. Taigi, veiklos čia netrūks nei vaikams, nei jų tėvams“, – sako „Novaturas“ atstovė.

REKLAMA

„Tez Tour“ duomenimis, Kalėdas ir Naujuosius metus daugiausiai lietuvių sutiks Egipto kurortuose Šarm aš Šeiche ir Hurgadoje, taip pat ispaniškojoje Tenerifėje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Dubajų lietuviai itin dažnai renkasi Naujųjų Metų sutikimui, nes jis garsėja savo įspūdingais fejerverkais paskutinę metų naktį.

„Praėjusiais metais šventes sutikę Lietuvoje, šį kartą gyventojai nori pasilepinti bei šventiniu laikotarpiu jie mielai renkasi keliones į užsienį. „Tez Tour“ vykdytos apklausos duomenimis, net 41 proc. lietuvių norėtų Naujuosius metus sutikti užsienyje, Kalėdas svetur norėtų švęsti 10 proc. apklaustųjų“, – nurodo kelionių agentūros atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionėms išleidžia ir virš 1000 eurų

Kelionių agentūrų atstovės pasakoja, kad šiuo metu keliautojai renkasi tiek savaitės, tiek dviejų savaičių poilsio trukmes.

Nors šiuo metu populiaru įsigyti atskirai lėktuvo bilietus ir patiems dėliotis savarankiškai likusias paslaugas kryptyje, tačiau vis tik populiariausias ir labiausiai mėgstamas pasirinkimas – pilnas kelionės organizatoriaus kelionės paketas, į kurį jau įtrauktas apgyvendinimas su pasirinktu maitinimu, pervežimai iš oro uosto į viešbutį ir tiesioginis skrydis, taip pat kelionių agentūros atstovo paslaugos šalyje.

REKLAMA

„Naujųjų metų išvykimui kelionių kainos yra kiek aukštesnės, jų vidurkis pilno paketo su tiesioginiu skrydžiu, pervežimais, apgyvendinimu ir maitinimu 850 eurų, o išvykimams nuo sausio 1 d. kainos svyruoja nuo 650 eurų asmeniui“, – nurodo D. Strumskienė.

I. Aukštuolytė atkreipia dėmesį, kad kelionės kelerius metus išlaikė stabilias kainas, net šiek tiek pigo ir tai, anot jos, yra susiję su milžiniškai nuostoliais turizmo sektoriuje.

REKLAMA

Tačiau yra fiksuotos išlaidos, kaip orlaivių eksploatacija, kuras, higienos palaikymas, šie kaštai sudaro fiksuotą kelionės paketo dalį, kuri negali pigti. 

„Yra pasiūlymų nuo 150 eurų, yra ir gerokai viršijančių 1000 eurų. Dar reikia įvertinti, kad keliautojai turi pasirūpinti tinkamu draudimu, pasiruošti papildomų pinigų testams, jei tokių reiktų. <…>

Kelionės tikrai brangs, nes brangsta darbo jėga, kuras, pagaliau, visas pasaulis susiduria su infliacija, pandemijos sukeltais finansiniais padariniais. Jei atsiras galimybė daugiau keliauti, automatiškai paslaugų tiekėjai reaguos į paklausą ir nustatys atitinkamą kainodarą“, – teigia ji, pridurdama, kad per ateinančius kelerius metus kelionės turėtų brangti apie 10 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų