Kauno klinikose nuo Covid-19 paskiepyta pirmoji pacientė

Šiandien Kauno klinikose paskiepyti pirmieji pacientai pagal sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytus prioritetus.

Vieni pirmųjų paskiepyti Nefrologijos skyriaus pacientai, kuriems dėl sutrikusios inkstų funkcijos atliekamos hemodializės, rašoma Kauno klinikų pranešime spaudai. 

Pirmoji COVID-19 vakcina paskiepyta Kauno klinikų pacientė Gražina sako, kad išgirdusi apie pasiskiepijimo galimybę – nudžiugo.

„Jaučiuosi pakylėtai, – šypsodamasi hemodializės procedūros metu kalbėjo moteris. – Apie tai, kad galiu pasiskiepyti, sužinojau šiandien, tačiau nė minutės nedvejojau ir su nekantrumu to laukiau. Esu laiminga, jaučiuosi gerai ir linkiu visiems kitiems, kurie tik turi progą, netikėti dezinformacija ir pasiskiepyti“, – kalbėjo moteris.

Sudėtingiausiomis ligomis sergančių pacientų skiepijimas yra svarbus vakcinacijos etapas, nes leis užtikrinti didesnį pacientų ir medicinos personalo saugumą įvairių procedūrų metu.

Pasak Nefrologijos klinikos Dializių sektoriaus vadovės prof. Editos Žiginskienės, šiems pacientams COVID-19 vakcina – ypatingai svarbi, kadangi beveik visi skyriaus pacientai serga sudėtingomis gretutinėmis ligomis.

„Žmonės į hemodializes atvyksta 3 kartus per savaitę, palatoje procedūros metu praleidžia 4 valandas.

Tai – procedūra, užtikrinanti jų gyvybę, todėl nei karantino, nei pandemijos apribojimai jai įtakos neturi. Dėl savo gretutinių susirgimų šie žmonės turi didesnę riziką, užsikrėtus COVID-19 infekcija, susirgti sunkesne jos forma. Jeigu tokie pacientai susirgtų, hemodializės toliau būtų tęsiamos, bet jų gyvybei kiltų didelis pavojus“.


Rašyti komentarą...
k
klausimas
2021-01-06 23:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai jau medikai visi paskiepyti, ar vel kitokia taktika paimta?ar skiepijasi kas desimtas vis dar?
Atsakyti
-1

A
AiAi
2021-01-11 23:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo kada galima skiepyti sergantį žmogų. Medicinos praktikoje to dar nebuvo. Skiepijami tik sveiki žmonės. Parnografija tęsiasi.
Atsakyti
-1

O
O jei
2021-01-06 19:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas isdrys atsisakyti skiepo?Kas tada?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (202)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų