Kasčiūnas: klausimas, kodėl ES tokia lėta įsigyjant vakcinas

Koronaviruso vakcinos gauname per mažai, kaip tą spręsti šiandien, rinkosi tartis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. 

Kokie rezultatai, kalbame su komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu.

Lietuvą pasiekė mažai koronaviruso vakcinų, jūs tuo klausimu šiandien posėdžiavote Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Sakykite, ką nusprendėte daryti? Kas kaltas dėl tokios situacijos?

Mes šiandien analizavome Europos Sąjungos pirkimo mechanizmą. Nes, kaip žinia, Lietuva nusprendė pirkime dalyvauti su visomis Europos Sąjungos šalimis. 

Todėl klausimas yra, kodėl Europos Sąjunga tokia lėta įsigyjant vakciną. Jei pažiūrėtume į skaičius, Izraelis keliasdešimt kartų lenkia Europos Sąjungos valstybes pagal vakcinuotų žmonių skaičių šimtui gyventojų. 

Reikia išskirti, kad ES ne tik pirko, bet ir skyrė pinigų toms farmacijos bendrovėms, kurios kūrė vakciną, finansavo jų mokslinius tyrimus. Tai natūralu, kad Europos Sąjungos šalyse kyla klausimų, kodėl viskas taip lėtai.

Posėdyje dalyvavusi Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė tvirtino, kad Lietuva galbūt galės patvirtinti dar ES nepatvirtintą vakciną. Ar tai reali galimybė?

Du dalykai, kuriuos posėdžio metu mes iškėlėm, tai pirmiausia ar gali privačios klinikos ieškoti būdų kaip nusipirkti vakciną iš tarptautinių bendrovių. Ir kaip mes supratome, kliūčių tam nėra. Teorinės tokios galimybės yra, praktiškai jų realizacija gali būti sudėtinga...

Plačiau apie tai žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-06 21:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Asile , tu turi pirmas pasiskiepiti
Atsakyti
-1

U
Ui
2021-01-06 20:58:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES lėta,bet mg pasiuntinukas greitas...
Atsakyti
-1

P
P
2021-01-06 21:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atidirbineja saibas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų