Pirmadienį apie vidurdienį į Kauno dailės gimnaziją įsiveržę trys neblaivūs jaunuoliai necenzūriniais žodžiais plūdo mokyklos pedagogus bei mokinius, gėrė alų, o vieną padagogą, grasindami ginklu, užrakino į sandėliuką.

Įsisiautėjusius chuliganus pavyko nuraminti tik tuomet, kai vienas iš gimnazijos mokytojų Egidijus Šimatonis panaudojo kovinius veikslus ir atėme iš jaunuolio ginklą.

"Jie buvo labai stipriai apsvaigę ir tas, kurį man pasisekė sulaikyti, buvo net su stipriai išsiplėtusiais vyzdžiais", - BNS sakė vieną iš jaunuolių sulaikęs Dailės gimnazijos pedagogas E.Šimatonis.

Atėmus ginklą, paaiškėjo, jog tai dujinis pistoletas. Chuliganus, padedami gimnazijos mokinių bei mokytojų, sulaikė policininkai.

Anot Kauno VPK atstovės spaudai Ramunės Gražulienės, mokykloje siautėję vaikinai yra kitų gimnazijų moksleiviai, kurių dviem po aštuoniolika, o grasinusiajam ginklu - septyniolika metų.

"Sulaikyti trys jaunuoliai septyniolikmetis R.S (gim.1989) bei aštuoniolikmečiai G.K (gim.1989) A.G (gim. 1988). Komisariate patikrinus jų blaivumą buvo nustatyti, kad jie visi trys neblaivūs, girtumas svyravo nuo vienos iki pusantros promilės. Jie visi trys gimnazistai - du iš Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, vienas iš Salomėjos Neries gimnazijos", - BNS pasakojo VPK atstovė spaudai R.Gražulienė.

REKLAMA

Dailės gimnazijos pedagogai neigia pasirodžiusią informaciją, jog šis išpuolis buvo tarp mokyklų esą vykstančo "karo" dalis.

Ikiteisimis tyrimas dėl incidento kol kas nepradėtas, nes Dailės gimnazijos atstovai kol kas neapsisprendžia, ar dėl įvykio rašyti pareiškimą.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas pareiškė didelį susirūpinimą dėl šio įvykio ir kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą, Policijos generalinį komisarą, "kad bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis būtų ieškoma būdų, kaip įmanoma greičiau reaguoti incidentus, į smurto ir agresijos atvejus."

"Ši dabarties problema ne kartą atidžiai buvo nagrinėta posėdžiuose ir platesnėje auditorijoje. Įsitikinome, kad iš esmės teisės aktų yra pakankama, tačiau su apgailestavimu turime pareikšti, kad atsakingos institucijos, įstaigų vadovai ne visada naudojasi jiems suteiktomis teisėmis, įgaliojimais ir įpareigojimais. Vykdomosios valdžios institucijos, švietimo įstaigų vadovai privalo imtis priemonių prevenciškai, o ne tada, kai įvyksta incidentas", - rašo V. Domarkas kreipimesi.


Rašyti komentarą...
g
gabriele
2007-04-04 13:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
labadiena as gabriele lankiau pirma klase sioj mokykloje mano drauge eina i ta mokykla irn jos mokytoja uspuole kiek zinau.
Atsakyti
0

T
Toma
2007-10-28 19:08:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nenaujiena na ir as ten buvau na o uzvakar uzsipuole mane su klasiokais apvoge pareiskimo dar neparasem:) baisu man buvo as tik 5-toke
Atsakyti
0

G
Guoste
2007-11-04 12:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
as irgi ten mokausi.geri, kad tuo metu sirgau... :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų