Kauniečius užpuolė tymai

 Kaune per porą savaičių ligoninėje atsidūrė šeši tymais susirgę žmonės, tarp jų - ir nėščia moteris. Visi susirgusieji nepasiskiepiję arba praleidę vieną vakciną, tad skiepo poveikis išnykęs. Medikai ragina skiepyti ne tik vaikus, bet ir suaugusiems nepamiršti apsilankyti skiepų kabinete prieš vykstant į užsienį.

Vaikai tymus perserga kiek lengviau, bet suaugusius į ligos patalą paguldo ilgam.

„Kada jau prasideda bėriminis laikotarpis, tai temperatūra vėl pakyla iki 38-39. Savijauta pablogėja. Pradeda pradžioje berti veidą, tada plinta į visą kūną ir ligonis tris-penkias dienas intensyviai karščiuoja“, - pasakoja Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Rimantė Balčiūnaitienė.

Ši liga užkrečiama oro lašeliniu būdu kaip gripas, nors visi šeši dabar tymais susirgę kauniečiai pažįstami ar kaip nors susiję nebuvo. Tačiau visuomenės sveikatos specialistų tai nestebina.

Lietuvoje nuo tymų yra paskiepyti 93 procentai dvejų metų vaikų, kai Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad turėtų būti paskiepyti bent jau 95 procentai tokio amžiaus vaikų. Tačiau bendra skiepijimosi tendencija medikus jau pradeda džiuginti. Kurį laiką vyravusi mada neskiepyti vaikų pamažu traukiasi.

Plačiau apie ligą – TV3 reportaže.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų