REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bent vienas iš dviejų sutuoktinių gali lengviau atsikvėpti – po apeliacijos nuo kaunietės pečių nukrito žiaurūs kaltinimai nužudymu. Vis dėlto, jos sutuoktinio skundas buvo atmestas ir vyras ilgam sės už grotų.

Bent vienas iš dviejų sutuoktinių gali lengviau atsikvėpti – po apeliacijos nuo kaunietės pečių nukrito žiaurūs kaltinimai nužudymu. Vis dėlto, jos sutuoktinio skundas buvo atmestas ir vyras ilgam sės už grotų.

REKLAMA

Pora kauniečių – Inga ir Edgaras (vardai pakeisti – aut. past.) – iš pradžių buvo pripažinti kaltais dėl nužudymo.

Bylos duomenimis, 2019 m. birželio 23 d., apie 4 val., būdami apsvaigę nuo alkoholio, viešoje vietoje – prie mokyklos, bendrais veiksmais iš chuliganiškų paskatų – be jokios akivaizdžios priežasties ir elgdamiesi įžūliai, nužudė E. K.

Edgaras V. tyčia du kartus ranka smogė į galvos sritį nukentėjusiam E. K., dėl ko nukentėjusysis du kartus griuvo, trenkdamasis galva į asfaltuotos aikštelės dangą. Po to moteris esą tyčia vieną kartą buteliu smogė vyrui į galvą.

Dėl padarytų sužalojimų vyrui į smegenis išsiliejo kraujas. Tai sukėlė galvos smegenų suspaudimą ir pabrinkimą. Po savaitės nukentėjusysis mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose.

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kad per šį incidentą nukentėjo ir nužudytojo draugas. Jam vieną kartą smogta į veidą. Taip pat buvo pasikėsinta suduoti buteliu ir jam. Tiek E. K., tiek jo draugas buvo išvadinti įžeidžiančio turinio žodžiais.

REKLAMA

Pirmosios instancijos sprendimas

Šios bylos pirmiausia ėmėsi Kauno apygardos teismas. Šis teismas moterį pripažino kalta dėl nužudymo ir paskyrė 11,5 metų įkalinimo bausmę.

Moteris taip pat buvo pripažinta kalta ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai buvo paskirta 1 metų ir dviejų mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

Paskirtos bausmės subendrintos bausmių apėmimo būdu ir kaunietei paskirta subendrinta 11,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Jos sutuoktinis taip pat buvo pripažintas kaltu dėl nužudymo. Jam buvo paskirta 12,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

REKLAMA
REKLAMA

O dėl viešosios tvarkos pažeidimo jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė. Subendrinus bausmes, vyras už grotų buvo pasiųstas 12,5 metų.

Situaciją keičiantis verdiktas

Vis dėlto, Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė Kauno apygardos teismo nuosprendžio dalį, kuria Inga pripažinta kalta dėl nužudymo panaikinti ir priimti naują nuosprendį.

Apeliacinė instancija kaunietę išteisino dėl nužudymo, nes neįrodyta, kad ji dalyvavo darant šią nusikalstamą veiką. Taip pat nuspręsta nukentėjusiajai ir civilinei ieškovei A. K. iš nuteistojo priteisti 6835 eurus turtinei žalai ir 35 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nukentėjusiajam ir civiliniam ieškovui V. K. iš nuteistojo priteista 35 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Nukentėjusiajai ir civilinei ieškovei J. B. iš nuteistojo priteista 20 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Dar žudikas turės sumokėti Vilniaus teritorinei ligonių kasai 4792 eurus turtinei žalai atlyginti. Kitą nuosprendžio dalį Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų