Kaunas svarstys pirkti „Žalgirio“ arenos projekto autorines teises

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) neleidus Kauno savivaldybei be konkurso rengti „Žalgirio“ arenos rekonstrukcijos, svarstoma įsigyti šio projekto autorines teises.

„Kol kas dar neturime labai aiškaus pasirinkimo, kokiu keliu eisime. Tikslas buvo, kad negalima apeiti autorinių teisių ir jei tie du statiniai susijungę ir naudojama bendra infrastruktūra, bet kuriuo atveju turime arba kažkokiu būdu nusipirkti autorines teises iš architekto, arba leisti jam projektuoti. Kadangi VPT neleido (projektuoti - BNS), turėsime ieškoti kitų kelių. Galime pirkti teises, atitraukti toliau, kad nebūtų bendras statinys“, – BNS trečiadienį sakė savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

VPT neleido savivaldybei „Žalgirio“ arenos rekonstravimo paslaugų neskelbiamų derybų būdu įsigyti iš ją projektavusios E. Miliūno studijos. Už kiek galėtų būti parduotos „Žalgirio“ arenos projekto autorinės teisės kol kas su architektais savivaldybė nesitarė.

Galimybė skųsti VPT sprendimą, pasak administracijos vadovo, nesvarstoma, nes labai prailgintų procesus. Tuo tarpu skelbti konkursą ir įpareigoti jo laimėtoją derinti sprendimą su E. Miliūno studija gali būti keblu dėl galimų asmeninių architektų nesutarimų.

REKLAMA

„Paskelbus konkursą kažkas laimi, o po to autoriai, kas dažnai būna tarp architektų, nesutars ir tada viskas gali užstrigti. Tokį kelią nelabai norisi rinktis“, – svarstė G. Petrauskas.

Jis sakė, kad ir pavykus įsigyti autorines teises iš E. Miliūno studijas, surengti konkursą būtų gana sudėtinga. Vis dėlto rinktis vandens sporto centrui kitą vietą – nesvarstoma.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų