REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį šeštadienį laikinojoje sostinėje turėtų vykti LGBTQ+ bendruomenės organizuojamos eitynės „Kaunas Pride 2021“. Renginio organizatoriai prieš eitynes išplatino reikalavimų sąrašą.

Jau šį šeštadienį laikinojoje sostinėje turėtų vykti LGBTQ+ bendruomenės organizuojamos eitynės „Kaunas Pride 2021“. Renginio organizatoriai prieš eitynes išplatino reikalavimų sąrašą.

REKLAMA

„LGBTQ+ bendruomenės balsas nuo pat nepriklausomybės pradžios nėra girdimas. Mes nereikalaujame išskirtinių teisių, tiesiog norime prieš įstatymą būti lygūs, kaip tai numato Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnis. Kaunas Pride eitynių kaip protesto tikslas atkreipti dėmesį į socialines problemas su kuriomis susiduria LGBTQ+ bendruomenė Kaune bei Lietuvoje. Todėl Kaunas Pride kelia šiuos reikalavimus Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei. Rugsėjo 4-ą dieną Kaune vyks eitynės šių reikalavimų svarbai pažymėti.

Teisinė ir socialinė apsauga

1. Reikalaujame, kad teisė į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą būtų užtikrinta nepaisant partnerio lyties.

REKLAMA
REKLAMA

2. Reikalaujame socialinių garantijų ir paslaugų visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą.

3. Reikalaujame pakeisti LR nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama.

REKLAMA

4. Reikalaujame užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse. 32 proc. LGBTI asmenų Lietuvoje teigia patiriantys diskriminaciją darbe. Privaloma įtraukti lytinę tapatybę ir lyties raišką į teisės aktus kaip nediskriminavimo pagrindus bei iš tikrųjų užtikrinti nediskriminavimo normų įgyvendinimą.

5. Reikalaujame, kad nereikėtų kreiptis į teismą, kad gautume mūsų lytinę tapatybę atitinkančius asmens dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimas

6. Reikalaujame mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokytis apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas. Norime mokytis apie LGBTQ+ bendruomenės istoriją, kultūrą ir kovą už lygias teises Lietuvoje bei pasaulyje. 47 proc. LGBTI žmonių yra patyrę patyčias Lietuvos mokykloje.

7. Reikalaujame lytinio švietimo, grįsto mokslu ir žmogaus teisėmis.

Sveikatos apsauga

8. Reikalaujame kompetentingos psichologinės pagalbos iš visų psichikos sveikatos specialistų, o ne tik palankių LGBTQ+ bendruomenei. Reikalaujame užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms. 43 proc. LGBTI žmonių daugiau nei pusę laiko jaučiasi nusiminę arba depresyvūs – tai yra prasčiausias rodiklis ES.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9. Reikalaujame reglamentuoti orų lyties keitimą teisės aktais ir priimti sveikatos paslaugų teikimo translyčiams asmenims aprašą. 2000 metų Civilinio kodekso 2.27 straipsnis yra numatęs, kad lyties keitimo tvarką nustato įstatymas. Tačiau toks įstatymas per 21-erius metus nebuvo priimtas.

10. Reikalaujame, kad įstatymiškai būtų uždrausta konversijos terapija.

11. Reikalaujame užtikrinti, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos. 20 proc. Lietuvoje gyvenančių LGBTI asmenų patyrė diskriminaciją gaudami socialines ir sveikatos paslaugas.

REKLAMA

Viešoji tvarka ir saugumas

12. Reikalaujame, kad būtų priimti įstatymai efektyviai kovojantys su neapykantos kalba. Neapykanta nėra „žodžio laisvė“. Niekas neturi gyventi baimėje ar patirti smurtą dėl savo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Lietuvoje net 73 proc. LGBTI asmenų viešose vietose vengia laikytis už rankų su tos pačios lyties partneriu(-e).

13. Reikalaujame, kad teisėsaugos pareigūnai būtų apmokyti, kas yra neapykantos kalba, ir deramai tirtų šiuos nusikaltimus ar nusižengimus. 23 proc. Lietuvoje gyvenančių LGBTI asmenų teigia nepranešę apie paskutinį fizinio ar seksualinio smurto incidentą bijodami homofobiškų ir/ar transfobiškų policijos reakcijų.

14. Reikalaujame visur ir visada užtikrinti LGBTQ+ asmenų saugumą bei atsakingai tirti visus smurto nusikaltimus. 41 proc. Lietuvoje gyvenančių LGBTI asmenų vengia tam tikrų vietų, bijodami tapti prievartos, grasinimų ar priekabiavimo aukomis. 27 proc. LGBTI žmonių Lietuvoje per paskutinius penkerius metus yra patyrę fizinį arba seksualinį smurtą“, – rašoma organizatorių pranešime.

sitoms parodomosioms pyderu orgijoms grieztas NE turetu buti
Reikalaujame!?!?!?
Reikalaujame apsaugoti krikščionis, musulmonus ir kitus Lietuvos žmonės apsaugoti nuo LGBT antpuolių. Daugiau nei 96% krikščionių, musulmonų ir tradiciškai mąstančių Lietuvos žmonių patiria psichologinį smurtą ir puolimu iš
LGBT - istų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų