„Užbaiginėjant pirmąjį pėstininkų kovos mašinų etapą, reikia galvoti, (ką daryti – ELTA) su tais pinigais, kurie yra užprogramuoti antram etapui pėstininkų kovos mašinų. Turint omenyje, kad vis tik tankai laipsniškai atsiranda – kaip apgalvotai padaryti, kad pėstininkų kovos mašinos rištųsi su tankais ir veiktų kaip sistema – turint omenyje tą diskusiją, ar tai turėtų būti ratinės, ar vikšrinės priemonės“, – trečiadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė L. Kasčiūnas.
„Laukiame karinio patarimo. Bet netrukus kariuomenė bus pasirengusi tai padaryti ir, matyt, turėsime daugiau aiškumo, kur link galėsime judėti“, – teigė jis.
L. Kasčiūno teigimu, kariuomenė turėtų pateikti savo vertinimą per artimiausią mėnesį.
„Bet neužtruksime šioje vietoje, turėsim tam tikrų sprendinių“, – patikino jis.
Visgi, krašto apsaugos ministras teigė, jog trečiadienį vykusiame susitikime su prezidentu ir kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu nebuvo kalbama apie detalius antrojo įsigijimo etapo pokyčius – nediskutuota nei dėl konkrečios technikos, nei dėl jos kiekio, kilmės ar kainos. Tačiau L. Kasčiūnas pastebėjo, jog nusprendus įsigyti vikšrines mašinas, tai gali pareikalauti daugiau asignavimų.
„Matome visą paveikslą, suprantant, kad vikšrinės (mašinos – ELTA) yra brangesnės – pusantro karto gali būti brangesnės“, – nurodė ministras.
„Jeigu pėstininkų kovos mašina nespėja paskui tanką – tai nėra gerai. Mes turime galvoti, kad spėtų ir kad veiktų sistema. Vikšriniai dalykai šia prasme yra efektyvesni“, – aiškino konservatorius.
Jis taip pat patikino, jog kol kas, vis dar laukiant karinio patarimo, visi scenarijai dėl antrojo pėstininkų kovos mašinų įsigijimo etapo yra atviri.
„Viskas ant stalo. Visi scenarijai, galimybės – ant stalo“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.
ELTA primena, kad pernai metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerija (KAM) baigė pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimą. Iš viso įsigyta 89 mašinos ir du prototipai.
Šiomis mašinomis, dar vadinamomis „Vilkais“, pilnai aprūpinti du Lietuvos kariuomenės „Geležinio Vilko“ brigados batalionai. KAM duomenimis, visas „Vilkų“ projektas Lietuvai kainavo apie 670 mln. eurų.
KAM derėjosi ir dėl šių mašinų antrojo įsigijimo etapo – planuota kariuomenei papildomai nupirkti maždaug 120 „Boxer“ kovos mašinų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!