Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys

Dabartiniai valdantieji, premjeras, o kartu ir visi ministrai prieš miegą galėtų bent kartą perskaityti savo pačių patvirtintą svarbų dokumentą – Vyriausybės programą.

Kol kas atrodo, kad jiems smagiau žiūrėti „Šuriko nuotykius“ ir traukti iš rankovės vis naujus mokesčius. Kas siūloma šiomis dienomis – prieš akis matome visą paketą: automobilių, nekilnojamo turto mokesčius, akcizų alkoholiui didinimą, PVM mokesčio variacijas, gal net bažnyčios apmokestinimą.

Taigi – atsiverskime Vyriausybės programą. Pirmasis punktas, pavadintas „Svarbiausios mūsų vertybės“. Juodu ant balto parašyta:

1. Iškovota Nepriklausomybė turi užtikrinti Lietuvos žmonėms geresnį gyvenimą ne kur nors svetur, o čia, mūsų istorinėje Tėvynėje. (...) Todėl mūsų Vyriausybės pagrindinis siekis – eiti gerovės valstybės kūrimo keliu, kad Lietuvos žmonės jaustųsi orūs, saugūs ir laimingi.

2. Darbas yra pagrindinė vertybė ir gerovės šaltinis, todėl visokeriopai remsime darbo vietų kūrimą (...). Esamų darbo vietų išsaugojimas ir būtinas naujų darbo vietų kūrimas yra esminė nedarbo mažinimo ir pragaištingos emigracijos sustabdymo sąlyga. Pramonės, smulkiojo ir vidutinio verslo, žemės ūkio, paslaugų, mokslo ir inovacijų, viešajame sektoriuose – visur bus kuriamos darbo vietos.

REKLAMA

Toliau galima nebecituoti. Pažiūrėkime, ką turime šiandien. Štai pluoštas Vyriausybės siūlymų ir planų, kuriems liberalai nepritarė ir nepritars dėl šių priežasčių.

Naujas valdančiųjų siūlymas Nr. 1: visuotinis automobilių mokestis.

Pirmiausia, tai būtų dvigubas apmokestinimas. Vairuotojai jau dabar sumoka akcizą ir PVM pirkdami degalus ar automobilį. Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad Lietuvoje važinėjančios transporto priemonės – vienos seniausių visoje Europoje. Jei nauju mokesčiu būtų apdalinti visi automobilių savininkai, neatsižvelgiant į transporto priemonių taršą ar amžių, šis mokestis padėties tikrai nepagerintų. Kitas dalykas: jei iš vairuotojų surenkamos lėšos bus nukreiptos ne keliams atnaujinti, o kitoms reikmėms – tai irgi būtų nesąžininga.

Naujas valdančiųjų siūlymas Nr. 2: didesni akcizai alkoholiui.

Pagal vidutiniškai išgeriamo alkoholio kiekį Europoje nesame paskutiniai. Tačiau aklas valdančiųjų užsispyrimas didinti akcizą turės neigiamų pasekmių. Išaugusi kontrabanda – tai tik viena medalio pusė. Praktika rodo, kad gėrimai sėkmingai atsivežami ir legaliai, pavyzdžiui, iš Lenkijos. Todėl didesnis akcizas automatiškai nereikš daugiau pajamų į valstybės taupyklę, greičiausiai nutiks priešingai.

Naujas valdančiųjų siūlymas Nr. 3: plačiau apimantis nekilnojamojo turto mokestis.

Lietuvoje žmonės norės gyventi ir dirbti tik tada, jeigu čia išgalės įsigyti būstą. Būstas gyventojams ir ypač jaunoms šeimoms yra sunkiai įkandamas, o visa apimantis nekilnojamo turto mokestis šią svajonę dar labiau nutolintų. Būsto paskoloms ir bankų palūkanoms gyventojai moka tūkstančius. Todėl naują mokestį siekiantys įvesti valdantieji pirmiausia turėtų sąžiningai sau atsakyti, ar tikrai nori stabdyti emigraciją.

Dėl jau išvardintų priežasčių siūlome valdantiesiems prasikrapštyti užmiegotas akis, dar kartą perskaityti Vyriausybės programą ir imtis būtinų darbų: t.y. pagaliau pradėti skatinti naujų darbo vietų kūrimą, investicijas Lietuvoje.

REKLAMA

Liberalai turi ir buvo pateikę bent keletą pasiūlymų. Tai – teigiamų poslinkių naujoms darbo vietoms ir investicijoms galintis atnešti „Sodros“ lubų įvedimas daugiau uždirbantiems, o taip pat – paskatinimas vaikus auginantiems dirbantiems tėvams, taikant didesnį papildomą neapmokestinamą pajamų dydį.


Rašyti komentarą...
k
kesa
2014-02-06 18:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
pres mega perskaito raminamuju poveiki sveikatai velai kiekviena kart atvyksta i darba istinusiomis galvomis ir vis sunkiai prisimindami kad pensinikai dar negavo savo pensiju veliau vel uzmirsta
Atsakyti
0

x
xcc
2014-02-06 20:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
su tokiomis galvomis dar prisimasto pasikelti sau algas, nes jau 'krizes' nera ir visokiausiu nauju ar senu mokesciu padidinimu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų