Kas nustatys notarų ir antstolių paslaugų kainas

Kas nustatys, kiek kainuoja antstolio ar notaro paslaugos? Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariams parengus įstatymo pataisas pasigirdo kalbos, kad nuo šiol Teisingumo ministerija nebegalės nustatyti antstolių ir notarų darbo įkainių prieš tai jų nesuderinusi su tais pačiais antstoliais ir notarais.

Įstatymo pataisos buvo inicijuotos norint įteisinti galimybę antstoliams ir notarams dirbti iki 70 metų vietoj iki šiol galiojusio 65 metų amžiaus. Tačiau kartu su šiomis pataisomis buvo įtrauktos ir pakeistos įkainių nustatymo nuostatos.

Įžvelgia konfliktą

Ne vienas įstatymo pataisose įžvelgė konfliktą: kaip galės suinteresuota pusė objektyviai nustatyti, kokie turėtų būti antstolių ir notarų darbo įkainiai? Skeptikai pabrėžė, kad vargu ar kuris norės mažesnės algos.

Nepaisydami kilusios diskusijos praėjusį penktadienį Seimo nariai patvirtino įstatymo pataisas, greta darbo įkainius nustačiusių Teisingumo ir Finansų ministerijų įtraukdami ir Notarų bei Antstolių rūmus.

Principas netinkamas

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius „Ekonomika.lt“ teigė, kad pakeistame įstatyme numatytas antstolių ir notarų paslaugų kainų nustatymo principas nėra tinkamas. „Įstatymo pataisa sako, kad norint pakeisti notarų ir antstolių paslaugų kainų nustatymą tai gali būti daroma tik iš esmės bendru sutarimu tarp teisingumo ministro ir Antstolių arba Notarų rūmų, – tikslino ministras. – Turint omenyje paslaugos pobūdį ir tai, kad ta paslauga privaloma, šis principas nėra tinkamas.“

REKLAMA

Iki šiol antstolių ir notarų darbo įkainius nustatydavo teisingumo ir finansų ministrai drauge, o sudarytas kainynas buvo derinamas Antstolių ir Notarų rūmų atstovų. „Dokumentai būdavo išsiunčiami, kad mums būtų galima pareikšti pastabas, tačiau nuostatos, kad Antstolių ar Notarų rūmų nuomonės įveikti negalima, nebuvo. Dabar nepritarus antstoliams ar notarams, tų pakeitimų negalės būti. Kai kur kainodara yra tvarkytina, pavyzdžiui, notarų paslaugos kai kur yra gerokai per brangios, kai kur – per pigios ir neatitinka sąnaudų. Po įstatymo pataisų galbūt kai kurios paslaugos atpigs, tačiau neatpigs tiek, kiek galėtų“, – atkreipė dėmesį R. Šimašius.

Daugiau skaidrumo

Antstolių rūmų atstovė spaudai Dora Petkauskaitė stebėjosi tokiu ažiotažu. „Juk ir anksčiau, kai buvo nustatomi įkainiai, ministerijos tardavosi su praktikais, stengdavosi nustatyti realius įkainius. Nesuprantu, kodėl kilo ažiotažas, juk iš tiesų padėtis nesikeis“, – tvirtino ji.

Anot D. Petkauskaitės, parlamentas teisės aktais oficialiai įteisino Notarų ir Antstolių rūmų atstovų dalyvavimą sudarant antstolių ir notarų paslaugų įkainius. Iki šiol sudarydami tokius įkainius ministerijų darbuotojai taip pat konsultuodavosi su praktikais. „Dabar bus tiesiog daugiau skaidrumo“, – pabrėžė Antstolių rūmų atstovė.

Straipsnis publikuotas savaitraštyje „Ekonomika.lt“ (16(78) balandžio 23-29 d.).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų