Vytenis Radžiūnas, LRT.lt

Politikos apžvalgininkai ir politologai teigia, kad didelių perversmų ir netikėtų posūkių koalicijoje nebūtų, jei socdemai lemiamu momentu persigalvotų ir nepanaikintų trijų „darbiečių“ teisinės neliečiamybės. Tačiau socialdemokratams tuomet gali tekti mokėti didele moraline ir politine kaina.

„Iš esmės nieko nenutiktų, – mano politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka. – Tik LSDP paskandintų save kaip europinę partiją. Ši partija prisiimtų visišką atsakomybę už tai, ką pridirbo Viktoras Uspaskichas ir Darbo partija (DP) juodai tvarkydami DP kasą.“

Savo ruožtu KTU profesorius, politologas Algis Krupavičius oponuoja, kad nors mikroklimatas ir psichologinė aplinka koalicijos viduje būtų pakankamai sudėtingas, bet laukti didelių perversmų, netikėtų posūkių, matyt, nevertėtų.

„Manau, kad visuomenėje būtų labai daug skirtingų nuomonių, neabejotinai, opozicija išnaudotų tokį sprendimą aktyviai priešpriešai. Ko gero, koalicija tęstų savo darbą. Jeigu socialdemokratai persigalvotų, jie turėtų labai aiškiai įvardyti, kodėl jie elgiasi kitaip nei iki šiol yra sakę LSDP lyderiai. Bet kol kas jokių rimtų požymių, kad socdemų pozicija keičiasi, nematyti, nes pozicijų pakeitimai turi būti labai aiškūs ir tikslūs“, – LRT.lt tinklalapiui komentavo A. Krupavičius.

REKLAMA

Jeigu sprendžiant dėl trijų „darbiečių“ – Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės – teisinės neliečiamybės Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) persigalvotų ir balsuotų prieš, ilgainiui dabartinė valdančioji koalicija turėtų mirtinas pasekmes, mano kitas politikos apžvalgininkas Artūras Račas.

„Nemanau, kad koaliciją iš karto ištiktų krizė. Žinoma, būtų daug nepasitenkinimo ir galbūt net kokių nors pareiškimų iš socialdemokratų, nes jie po pirmininko pareiškimo nusiteikę balsuoti už neliečiamybės atėmimą. Bet jeigu balsuotų prieš, tai sukeltų neigiamų reakcijų.

Galime prisiminti Evaldo Lementausko istoriją Seime, kai nepavyko atimti neliečiamybės ir buvo aiškinimųsi partijos viduje. Toks sprendimas virš socdemų kabėtų kaip Damoklo kardas – būtų tam tikras Prezidentės, opozicijos spaudimas, viešoji erdvė būtų nepakanti tokiam veiksmui. Aš sunkiai įsivaizduoju, kad tokia koalicija po to dar galėtų ilgai išliktų stabili“, – LRT.lt tinklalapiui sakė A. Račas. Pasak jo, pakeitus sprendimą, tokia koalicija kadencijos neištemptų.

Dėl trijų „darbiečių“ teisinės neliečiamybės naikinimo bus balsuojama kitą savaitę Seime.


Rašyti komentarą...
P
Pardavėjas
2012-12-14 14:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei socdemai persigalvotu, tai tikrai būtų kilogramas vinių į jų karstą.
Atsakyti
0

K
Kaunietė
2012-12-14 18:22:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau,kad jie balsuos už neliečiamybės atėmimą,bet susirinks tik tiek,kad nesusidarytų 71balsas.Juk jau dabar vyksta apklausa kas kaip balsuos.Jeigu socdemai nedarys jokių kliūčių,tai labai pakeltų savo vertę ir pasitikėjimą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų