Kas atsakingas, kad Lietuvoje užaugtų tinkama jaunimo karta? R. Šalaševičiūtė: tėvams trūksta žinių išugdyti gerus vaikus

Seime visą šią savaitę verda diskusijos, kurių tikslas nusibrėžti gaires, kaip derėtų formuoti socialiai atsakingas asmenybes. Lygiai to paties norima ir iš verslo struktūrų, kurios būdamos socialiai atsakingos pakeistų visuomenės narių veidą į gerąją pusę.

Nors konkrečių patarimų pateikti dar neskubama, bent jau problemas stengtasi įvardyti konkrečiai ir aiškiai. Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė pradėjo nuo to, kad šiuo metu nepavyksta susitvarkyti su jaunimo ugdymu.

„Tėvams trūksta žinių, kurios padėtų išugdyti gerus vaikus. Trūksta elementarių žinių, kurių vaikas negauna mokykloje. Nors teisybės vardan reikėtų paminėti, jog mokyklose vaikai taip pat negauna to, ko jiems labiausiai reikėtų, kad galėtų tvirčiau atsistoti ant gyvenimo pagrindo“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

R. Šalaševičiūtei pritarė kita Seimo narė Rima Baškienė. Pastarosios nuomone, šeima yra viena svarbiausių ašių, ugdant socialiai atsakingą pilietį:

„Turime rasti sprendimus, kaip suaugę šeimos nariai galėtų daugiau dėmesio skirti savo vaikams. Prie šio proceso turi prisidėti ir pedagogai, kurie savo žiniomis turi sugebėti ugdyti socialiai atsakingas asmenybes. Turime galvoti apie jaunimo ateitį, apie tai, kokia karta užaugs po kelerių metų.“

REKLAMA

Seimo narė pridūrė, kad nuolat kalbama apie socialinę atsakomybę, bet metai iš metų egzistuojančios problemos nėra sprendžiamos.

„Atsiranda vis daugiau žmonių, kurie tiesiog nenori dirbti. Jiems svarbiausia gyventi iš socialinių išmokų, bet ne dirbti. Visuomenė būtų darnesnė, jei visi norėtų dirbti ir mokėti mokesčius. Turime siekti šio tikslo“, – pabrėžė R. Baškienė.

Be problemų, susijusių su jaunimo ugdymu ir nedarbu, dar paminėtas žiniasklaidos vaidmuo formuojant visuomenės nuomonę. Atkreiptas dėmesys, kad visuomenė vis mažiau pasitiki žiniasklaida ir šią situaciją būtina taisyti.

Taip pat atkreiptas dėmesys į verslo vaidmenį visuomenės gyvenime. Pabrėžta, kad reikia sukurti darbo sąlygas, kurios padėtų išlaikyti perspektyvią darbo jėgą Lietuvoje. Sezoninių darbų atveju siūloma ne atleisti žmones, o sudaryti sąlygas tam tikram laikui pakeisti kvalifikaciją.


Rašyti komentarą...
k
kardas
2013-03-27 14:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
pratęsčiau Šalaševičiūtės mintį. Kadangi tėvams trūksta žinių, tai vaikams geriau augti valstybinėse įstaigose (man jau senokai susidarė įspūdis, kad Šalaševičiūtė visada gina vaikų globos namus ir kritikuoja šeimynas bei šeimas). O jau valdiškose įstaigose vaikučiais pasirūpins kompetentingi asmenys. Atvažiuos turtingi-įtakingi dėdulės, atveš dovanų direktorėms ir auklėtojoms, o vaikučiams naudingos seksualinės patirties suteiks... Žinių, taip sakant
Atsakyti
0

k
ka
2013-03-27 15:00:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal ne apie žinias kalbėt reiktų pradėt, o apie laiką, kurį galėtų skirti vaikui (nes mūsų valstybėj dauguma tai tik darbinių arklių ariančių už minimumą, o ir p. Baškienė rūpinasi tik mokeščių mokėtojais). Norint uždirbt ant duonos vaikui pamaitint reikia daug dirbt (jau nekalbant apie vaistų kainas)...o kada bebūt su vaiku?
Atsakyti
0

d
dalia
2013-03-27 16:41:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia ponia,Šalaševičiūtė iš savo patyrimo sako,kad trūksta tėvams žinių ,juk savo žentą iki šiol auklėja ,auklėja net jo darbdavius ir begėdiškai naudojasi savo "politiniu elitiniu žinomumu. Kaip žema.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų