Karščiai varo iš proto kapinių lankytojus: botanikas temato vieną išeitį

Karščiai smarkiai paveikė augalus, ypač dekoratyvinius. Gėlių darželius dar įmanoma gaivinti, laistant kelis kartus per dieną, bet kapinėse, kur kasdien žmonės lankytis neišgali, nuo karščio nuvyto ir visai išdžiuvo tūkstančiai gėlių. Botanikos specialistai temato vieną išeitį – kapinių ar aplinkos puošybai pradėti rinktis tuos dekoratyvius augalus, kurie atsparūs karščiams ir sausrai.

Šiaulietis Bronius kasdien skuba prie artimųjų kapų. Vyriškis čia rytą vakarą važiuoja laistyti ant kapų pražydusių gėlių, mat vos nepalaisto, gėlės tuoj pat vysta – jas alina neištveriamas karštis. Štai vakar laistytos, šiandien jos jau apvytę. Nepaliesi – rytoj teks išrauti.

„Brangiai perki gėles, tai turi kasdien lieti, nuvys, kas dieną laistau, taip kiekvieną dieną, noriu, kad gėlės išsilaikytų, daug sumokėjau“, – sako vyras.

Bronius ne šiaip nuogąstauja dėl dekoratyvinių augalų. Aplinkui štai, matyt, kelias dienas nelaistyti augalėliai. Saulė juos išdžiovino visiškai, dėl drėgmės trūkumo gėlės nebeatsigauna ir per vėsesnę naktį. Kita šiaulietė apgailestauja, kad nerado laiko dažniau palaistyti gėlių kapuose. Štai visas triūsas sodinant gėles nuėjo perniek jų vos porą dienų nepalaisčius per karščius.

REKLAMA

„Čia dalis mano kaltės, nes nebuvau. Dabar to ir tikėjausi, vaizdas žiauriai nekoks, reikės persodinti. Nepaliejau ir turiu rezultatą“, – sako.

Visiškai gėlės išdžiuvo kone ant kas trečio kapo. Ypač ten, kur medžių pavėsio nėra. Kapų lankyti atėję žmonės sako, reikia viską atsodinti.

Botanikos specialistas irgi kitos išeities nemato, jis teigia, kad saulei nudeginus ir sausrai išdžiovinus dekoratyvinius augalus, jų atgaivinti greičiausiai nepavyks. Tikrai teks atsodinti. Tik kapų ar žaliųjų plotų puošybai jau geriau pasirinkus kaitrai ir sausrai gerokai atsparesnius augalus, mat karštų dienų dar bus.

„Neblogos gėlės nuo senų laikų yra serenčiai. Jie atrodo puikiai, tai klasikinė kapinių gėlė, kuri nuo senų laikų sodinama, auginama, nes labai nereikli“, – teigia Šiaulių botanikos sodo vadovas Martynas Kazlauskas.

Botaniko patarimų verta paklausyti – štai tikrai matyti, kad serenčiai, perkūnropės net nelaistomos laikosi ir kaitriausioje atokaitoje. Dar vienas augalo atsparumo sausrai požymis – mėsingi ir plaukuoti lapai – tokių gėlių irgi yra – kaitra nebaisi vilnotajai notrai, ji lyg vilnų pūkais aplipusi – ir graži, ir atspari, kasdien nepaliejus, nenuvysta.

Kitas botaniko patarimas tiks daržininkams. Augalus geriausiai lieti kol nekepina karštis ir ne dažniau, o gausiau. Žemės plotelius užberti drėgmę sulaikančiomis medžiagomis – jos paprastos ir lengvai gaunamos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų