Karoblis: liko nedaug susitarimų, kurių Rusija nebūtų pažeidusi

Liko nedaug susitarimų, kurių Rusija nebūtų pažeidusi, o padėtis, kai vienas sutartį pažeidinėja, o kitas – laikosi, tęstis negali, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Ministras tokią poziciją paskelbė feisbuke, NATO gynybos ministrams Briuselyje aptariant galimus žingsnius atsakant į Rusijos įvykdytą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties pažeidimą.

„NATO gynybos ministrų susitikimas. Turbūt labiausiai viešoje erdvėje svarstomas klausimas – Aljanso reakcija į Rusijos padarytą vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties sulaužymą. Liko turbūt jau mažai tarptautinių susitarimų, kurių ši šalis nebūtų pažeidusi. Tad NATO pozicija vieninga – padėtis, kai vienas sutartį pažeidinėja, o kitas – jos laikosi, tęstis negali“, – sako ministras.

Kartu R. Karoblis teigė, kad Rusija dar turi galimybę ištaisyti situaciją, grįždama prie „pilno ir patikrinamo sutarties sąlygų laikymosi, tačiau pats sutarties pažeidimas jau yra grėsmė“.

Vėliau telefonu iš Briuselio ministras BNS pažymėjo, jog Aljanso ministrai vieningai sutarė, „kad reikia galų gale pasakyti, tiesą, reikia dar kartą kelti klausimą – jei Rusija nesilaiko, sutartis nutraukiama“.

REKLAMA

Anot jo, Rusijai duodamas šešių mėnesių terminas pažeidimams ištaisyti.

„Situacija rodo, kad Rusija kelis metus pažeidinėjo, ir turėjo būti išreikšta politinė valia, kad duodamas Rusijai šešių mėnesių laikotarpis ir vis dėlto per tą laiką būtų spaudžiama Rusija dėl pilno ir patikrinto sutarties laikymosi, kartu ruošiantis blogiausiam scenarijui, kad sutartis būtų nutraukta“, – sakė R. Karoblis.

„Visam NATO aljansui tikrai turėtų atsiverti akys, kad suprastume, kad branduolinės grėsmės yra lygios visoms Aljanso šalims. Absoliučiai vieninga nuomonė, kad reikia galų gale pasakyti tiesą, dar kartą kelti klausimą – jei Rusija nesilaiko, sutartis nutraukiama. Turime realią situaciją, kokia yra, ir dirbti reikia ties tuo, kokios galimos priemonės tas naujai atsiradusias rizikas suvaldyti“, – kalbėjo ministras.

Apkaltinusios Rusiją, jog ši nesilaiko INF sutarties ir kuria vidutinio nuotolio raketas, Jungtinės Valstijos vasario pradžioje paskelbė pasitraukiančios iš INF.

JAV teigia, kad pasitraukimo procesas būtų baigtas per pusmetį, nebent Rusija vėl pradės laikytis sutarties ir sunaikins visas ją pažeidžiančias raketas.


Rašyti komentarą...
B
BybiuLietuva
2019-02-13 21:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karobli, o kaip man dabar zinoti kad tu nemeluoji kai vienas sutartį pažeidinėja, o kitas – jos laikosi ? O kaip as dabar gelciau patikrinti , kad jus ka nors laikotes? Juk jus sakete , kad ir CZV kalejimu Lietuvoje nera? Jeigu jankiu subinlaiziai meluoja apie CZV kalejimus - VADINASI JUS MELUOJATE VISUR!!!! Jus esate melo chunta
Atsakyti
0

B
BybiuLietuva
2019-02-13 23:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
As nesakau , kad Lietuvoje negalima statyti svetimu valstybiu kalejimus. Mes zinoma galime statyti kalejimus, mes viso pasaulio kalejimus galime statyti ir CZV kalejimus ir Rysijos kalejimus ir Islamo Valstybes kalejimus. Bet buvo prival;oma apie tai tauta informuoti!!! Ir privalejo buti surengt5as referendumas ar tauta sutinka Lietuvoje laikyti CZV kalejimus. Taciau sita bybiu okupacine chunta , slapta nuo visu , PRIES TAUTOS VALIA VYKDE IR TOLIAU VYKDO NUSIKALSTAMA VEIKLA !!!
Atsakyti
0

B
BybiuLietuva
2019-02-13 23:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar jus suvokiate bled sveiku protu is viso. Jus Lietuvoje salyje slapta kalinote zmogus! Uz tai niekas nera nubaustas, niekas nera susaudytas, iskastruotas ir t.t. Tai reiskia , kad Lietuvoje galima slapta kalinti be teismo zmones. Tai reiskia , kad kedys absoliuciai legaliai galejo buti slapta kalinamas antaviliu prieglaudoje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų