• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas viliasi, kad jau Seimo pavasario sesijai bus pateikti įstatymų pataisų projektai, susiję su žmonių paieškos, gelbėjimo ir taršos likvidavimo operacijų perdavimu Lietuvos karinėms pajėgoms.

REKLAMA
REKLAMA

"Krašto apsaugos, Susisiekimo, Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijų komisija intensyviai dirba, kad iki kovo pradžios parengtų ir pateiktų Vyriausybei reikiamus teisės aktų pakeitimų projektus. Tikimės, kad juos aprobavus Vyriausybėje, dar pavasario sesijoje pateiksime svarstyti Seimui", - BNS sakė J.Olekas, penktadienį lankydamasis Karinėse jūrų pajėgose ir Lietuvos pajūryje esančiuose karinuose daliniuose.

REKLAMA

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Vyriausybės Strateginio planavimo komitetas, išanalizavęs trijų ministerijų darbo grupių pasiūlymus, kaip pertvarkyti žmonių paieškos, gelbėjimo ir taršos likvidavimo Baltijos jūroje ir Kuršių mariose sistemą, nusprendė šias funkcijas pavesti Karinėms jūrų pajėgoms (KJP).

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad KJP gelbėjimo ir paieškos funkcijas pradės vykdyti nuo 2008-ųjų pradžios.

Dabartinį Jūrų gelbėjimo koordinacinį centrą, išsaugojant ten dirbančius žmones, planuojama perkelti į KJP Jungtinį valdymo centrą, į kurį suplaukia visa informacija iš vizualinių ir radiolokacinių stebėjimo postų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar paieškos ir gelbėjimo darbus, be karinių Oro bei Jūros pajėgų, atlieka Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijoms priklausantys padaliniai. Klaipėdos uosto akvatorijoje veikia gelbėjimo ir teršalų surinkimo laivus turinti Klaipėdos uosto direkcijos Uosto priežiūros ir gelbėjimo tarnyba. Baltijos jūros teritoriniuose vandenyse ir Kuršių mariose tas pačias funkcijas atlieka Lietuvos saugios laivybos administracijos Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras. Gelbėjimo operacijose taip pat dalyvauja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės padaliniai.

Stebėtojų teigimu, Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto sprendimas sudaro prielaidas išspręsti įsisenėjusią problemą, kai net keletas valstybinių institucijų turi lygiagrečius pajėgumus ir tarpusavyje konkuruoja, neefektyviai naudojamos mokesčių mokėtojų lėšos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų