Karbauskis: „Žiūrint į Vyriausybės filosofiją – tai jie tuoj vėl viską uždarys“

Pirmadienį vykusiame Lietuvos Valstiečių Žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinės Vyriausybės posėdyje Ramūnas Karbauskis pažėrė kritikos ministrų kabinetui, kad šie, jo teigimu, vėl sugriežtins karantiną – priešingai nei tai daro kitos Europos valstybės.

„Žiūrint į dabartines tendencijas, Europoje situacija pradeda blogėti, Lietuvoje taip pat negerėja. Turime priimti sprendimus ir leisti saugiai veikti įstaigoms, tai daro visi.

Mes čia Lietuvoje bandome visus laikyti uždarytus. Šiek tiek atlaisvina tuos sprendimus, bet žiūrint į dabartinę Vyriausybės filosofiją – tai jie tuoj vėl viską uždarys“, – pirmadienį tvirtino R. Karbauskis kritikuodamas ir Vyriausybės priimamų sprendimų taktiką.

Piešia liūdną scenarijų

R. Karbauskio teigimu, priimant sprendimus reikėtų vadovautis ir politine valia. Politiko manymu, pandemija dabar valdoma remiantis skaičiais.

„Tie skaičiai pablogėja ir atitinkamai vėl atsirandame kažkokiame scenarijuje. Tą mes bandėme sakyti ir anksčiau, ir pakartoti reikėtų, kad galvojimas, jog scenarijus, kuriame remiamasi tik skaičiais, tai reikėtų grįžti prie to, kad yra politinė valia. Ji negali remtis tik skaičiumi, kuris reiškia paprasčiausius matematinius veiksmus.

Mes turime šnekėti, kad vis dėlto artėja pavasaris, vasara ir tie skaičiai gali reikšti, kad daug kas pas mus neatsidarys iki rudens“, – svarsto šešėlinės Vyriausybės vadovas.

R. Karbauskis tikina, kad kitur sporto klubai bei kitos įstaigos yra atidarytos, o iki rudens jų uždarytų laikyti nereikėtų: „Jeigu šiandien Lietuvoje pasakytume, kad iki rudens gali neatsidaryti sporto centrai, kitos įstaigos, kurios mums yra būtinos gyvenimui, neįsivaizduoju, kaip visuomenė sureaguotų. Nes kitur jos yra atidarytos.“

Vertindamas Vyriausybės veiksmus bandant suvaldyti pandemiją R. Karbauskis pridėjo, kad ekonomika patyrė nemažus nuostolius.

REKLAMA

„Dabartinis susirgimų skaičiaus didėjimas rodo, kad tos priemonės, kurios buvo manomos Vyriausybės kaip teisingos, reikiamo efekto neduoda, o nuostoliai mūsų ekonomikai jau yra milžiniški“, – komentavo R. Karbauskis.

Vyriausybei siūlys gaires

Šešėlinis Premjeras R. Karbauskis bei Ekonomikos ir inovacijų ministras Deividas Labanavičius tikina, kad bus paruoštos ir Vyriausybei pateiktos karantino valdymo gairės. Jose bus nurodyta kada ir kokiomis sąlygomis galėtų atsidaryti sporto klubai ar dirbti didelės parduotuvės.

D. Labanavičius tikina, kad į jį kreipėsi sporto klubų savininkai bei treneriai. Jų teigimu sporto klubai neturėtų būti uždaryti, o gaunama parama skaičiuojama netinkamai.

„Jų veikla turėtų vykti laikantis saugumo priemonių taip stiprinant žmonių fizinę, emocinę ir psichologinę gerovę. Sporto klubų savininkai atkreipia dėmesį į skiriamą paramą, kuri skaičiuojama pagal 2019 sumokėta GPM.

Tačiau didžiosios dalies sporto klubų veikla prieš pandemiją buvo paremta pilna savitarna. Turint praėjimo korteles, tai leido atsisakyti administracijos darbuotojų. Taip pat treneriai dažnu atveju teikė paslaugas pagal individualios veiklos sutartis. Tad nuomos, komunaliniai mokesčiai ir kiti įsipareigojimai sudaro pagrindinę išlaidų dalį“, – tikina D. Labanavičius ir prideda, kad dirbti galėtų ir ne maisto prekių parduotuvės, kurių plotas yra didesnis nei 300kv. metrų.

Nepamiršo ir parduotuvių

Didesnėms parduotuvėms, šešėlinio ekonomikos ir inovacijų ministro teigimu, prireiktų pertvarkyti skyrius bei suskirstyti parduotuvės plotą į tam tikras žmonių aptarnavimo zonas.

„Prekybininkai yra pasiryžę pertvarkyti skyrius, suskirstyti parduotuvę atskiromis zonomis, kuriomis būtų užtikrinamas 20kv. metrų paslaugos teikimo plotas vienam klientui.

Jie taip pat pasiryžę investuoti į žmonių, esančių patalpoje, skaičiavimo programėles, dezinfekuoti patalpas, trumpinti ar ilginti parduotuvės darbo laiką. Atskira prekybos zona privalėtų turėti savo atskirą įėjimą, tad nuo parduotuvių, kurioms leista dirbti, jos skirtųsi tik tuo, kad priklausytų tam pačiam juridiniam asmeniui“, – dėstė D. Labanavičius.

REKLAMA

Šešėlinės vyriausybės pirmininkas R. Karbauskis pritaria šioms D. Labanavičiaus siūlomoms gairėms ir prideda, kad vadovautis dabar reikia protu, o ne skaičiais:

„Bandom siųsti papildytas karantino valdymo gaires Vyriausybei, bandom sakyti, kad reikia diskutuoti, reikia girdėti. Reikia galų gale vadovautis protu, o ne tik skaičiais. Šioje vietoje sveikas protas sako, kad mes esame padėty, kuri rodo, kad pasirinktas Vyriausybės kelias yra neteisingas.“


Rašyti komentarą...
K
Kazimieras
2021-02-22 16:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepykit ir klausykite Karbauskis teisus ir jis su komanda dirbo žmonių gerovei, atėjo konservatoriai su liberalai ir stringa viskas , tai bent mus žmones išgirskite mums reikia duonos vaikams,,, kada pagaliau sugebėsite dirbti,,,o ne pasakas mums sekti, mes žmonės jau baigiam nuo proto nušokti,,,
Atsakyti
-16

X
XDD
2021-02-22 15:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonko gauja patys nesupranta, ką daro ir nesuprato nuo pat pirmų minučių
Atsakyti
-18

A
2021-02-22 15:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai darykit kąnors nešnekėja šiaip jūs rinkimuose buvot antri. Yra žmonių kurie už jus irgi balsavo
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų