Karbauskis tikina, kad rinkimų rezultatus lems balsuojančiųjų aktyvumas: dešinieji rinkimų dar nelaimėjo

Rinkimų rezultatus lems balsuojančiųjų aktyvumas, sako pirmadienį Kauno rotušėje iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture balsavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Akivaizdu, kad jis (antrasis turas – BNS) bus nulemtas rinkėjų aktyvumo. Akivaizdu, kad partijos, kurios šiandien turi daugiau balsų, dešiniosios partijos, jos savo rinkėjų maksimumą jau pasiekė. Kiek žmonių ateis, tai ir lems, ar laimės dešiniosios partijos, ar ne“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, mažesnis nei 40 proc. aktyvumas būtų palankus dešiniosioms partijoms.

„Pagal balsų skaičių, kuris gautas pirmajame rinkimų ture, akivaizdu, kad buvo gautas tas pats skaičius balsų, kuris buvo už dešiniuosius ir 2016 metais. (...)  Jeigu žmonės į rinkimus neateis, aišku, dešiniosios jėgos laimės ir diržų veržimosi politika, matyt, iš karto bus įgyvendinta“, – kalbėjo valdančiųjų valstiečių lyderis.

32 valstiečių kandidatai dalyvauja antruose turuose, daugelis jų – kaimiškose apygardose.

R. Karbauskis teigė, kad kol kas jokių derybų dėl galimų koalicijų po rinkimų tarp partijų nevyko.

„Šiandien pasakyti, kas gali formuoti koalicijas, tikrai per anksti, dešinieji tikrai rinkimų nelaimėjo. Kaip, aišku, labai sudėtinga šnekėti apie centro kairės koaliciją, kadangi dabar matematiškai mažiau balsų turi centro kairė nei dešinė“, – kalbėjo jis.

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, jo gavo 23 mandatus. Antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 16 vietų parlamente.

Darbo partija iškovojo devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų ir Laisvės partijos – po aštuonis, Liberalų sąjūdis – šešis mandatus.

Trys Seimo nariai – konservatorių kelta Ingrida Šimonytė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai Beata Petkevič bei Česlavas Olševskis – išrinkti per pirmąjį turą.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture renkant parlamentarus 68 vienmandatėse apygardose. Sekmadienį bus balsuojama apylinkėse.


Rašyti komentarą...
A
Anas
2020-10-21 19:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip.suprasti.Rinkimu.Eiga.Kad.Rinkimuose.Nebalsvo.NE.Puse.Rinkejiu...?
Atsakyti
0

R
Rinkeja
2020-10-20 10:05:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada sita cbunta susipras kad mus padoriems pilieciams nuo ju pykina. Siandien dienai pasodinote kokius 34 000 namu aresto, mes ypac turime juos rinkti ir myleti po tokio genocido, nereiktu pamirsti pareigunu ganiavos, juk kiek baudu galima prisirinkti ypac dabar.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų