Karbauskis: Pranckietis apsimetinėjo esantis valstietiškų pažiūrų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako neketinantis siūlyti Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui palikti postą, taip pat nebeieškos naujų kandidatų į Seimo vadovo vietą. Vis dėlto, anot R. Karbauskio, priėmęs Liberalų sąjūdžio pasiūlymą kartu kandidatuoti Seimo rinkimuose, V. Pranckietis turėtų pasitraukti.

V. Pranckietis antradienį paskelbė priėmęs Liberalų sąjūdžio siūlymą būti jų kandidatu šių metų Seimo rinkimuose.

Pakaitos neieškos

„Jau yra buvę Seimų istorijoje, kada Seimo pirmininko postą turi teisiamos partijos. Tai čia nieko keisto dabar. O šnekant apie tai, kada žmogus iš LVŽS tampa Liberalų sąjūdžio nariu, tai rodo tai, kad jis nebuvo valstietiškų pažiūrų. Matyt, apsimetinėjo“, – žurnalistams Seime antradienį kalbėjo R. Karbauskis.

Paklaustas, ar dėl priimto pasiūlymo Seimo pirmininkas turėtų palikti savo postą, R. Karbauskis sakė, kad valdantieji nebeketina nieko siūlyti.

„Mes jau daug sykių pakartojome tai, kad iš tikrųjų labai politiškai neatsakinga laikyti Seimą įkaitu. Nežiūrint to, kad dauguma yra kitų pažiūrų, valdyba šiuo atveju yra opozicijos rankose. Ir jie tą išlaiko dirbtiniu būdu, kadangi Seimo pirmininkas neskiria vieno pavaduotojo ir tas skaičius kol kas yra opozicijos naudoje.

Mano manymu, jeigu būtų kažkokia politinė atsakomybė, tai aišku turėtų [pasitraukti]. Bet, kadangi jos nėra... Ir pažiūrų nėra, ir atsakomybės“, – sakė R. Karbauskis.

Priėmė pasiūlymą

Portalas tv3.lt primena, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paskelbė Seimo rinkimuose dalyvausiantis su opoziciniu Liberalų sąjūdžiu.

„Praeitą savaitę gavau kvietimą rinkimuose į Seimą dalyvauti kartu su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu. Noriu atstovauti laisvei ir kurti galimybes. Dėl to šiandien atsakau jiems, kad sutinku“, – antradienį feisbuke paskelbė V. Pranckietis.

„Kai Kovo 11-ąją teko minėti kiek apribotiems, savo kalboje norėjau akcentuoti, kokia yra mūsų laisvė. Tada sakiau, kad Lietuvoje yra „nuoširdžiai puoselėjamos įvairios pasaulėžiūros, klesti nuomonės. Kiekvienas čia ištartas žodis yra tikrai laisvas, o bandymus nepaisyti demokratijos pasitinka griežta pilietinė sąžinė“, – savo pasisakyme teigia V. Pranckietis.

REKLAMA

Parlamento vadovas teigia tokią matantis Lietuvą ir tvirtina manantis, kad „kaip žmonės mes esam sėkmingiausi tada, kai turime laisvę būti savimi“.

Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį komentuodama V. Pranckiečio sprendimą kandidatuoti su liberalais teigė, kad „šis politikas turi stuburą“.

„Kai prie Seimo susibūrę žmonės protestavo dėl gėdingų valdančiųjų sprendimų, Seimo pirmininkas vienintelis iš valdančiųjų išdrįso prisipažinti, kad jam gėda. Tai buvo rimtas pasirinkimas“, – feisbuke antradienį paskelbė V. Čmilytė-Nielsen.

„Akivaizdu, kad V. Pranckietis per pastaruosius pora metų, juolab – nuo kadencijos pradžios, įgijo politinio savarankiškumo. Karai su valdančiaisiais tapo išskirtine mokykla“, – sako liberalų vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen BNS praėjusią savaitę patvirtino, kad V. Pranckiečiui siūloma kandidatuoti ir su partijos sąrašu, ir partijos vardu kelti jo kandidatūrą Raudondvario apygardoje. V. Čmilytė-Nielsen pažymi, kad liberalų sąrašą į Seimą, išskyrus pirmąją pirmininko poziciją, reitinguos partijos bendruomenės nariai.

V. Pranckietis į Seimą buvo išrinktas Raudondvario apygardoje Kauno rajone kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Po konfliktų su partijos vadovu Ramūnu Karbauskiu jis paliko „valstiečius“, šie nesėkmingai bandė jį išversti iš Seimo pirmininko posto.


Rašyti komentarą...
.
.
2020-06-23 10:49:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
valstietiškos pažiūros-tik sau,sau ir giminėms.Kitiems,kad nusiramintų,trupinius nuo savo stalo.Šlykštynės...
Atsakyti
-2

.
......
2020-06-23 22:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isdavikas - visam gyvenimui isdavikas.... matesi kas jis toks jau po pusmecio seime
Atsakyti
0

A
Anekdotas
2020-06-23 10:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valstietiskos paziuros
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų