Karbauskis neabejoja – biudžeto tvirtinimui Seime turi daugumą Papildyta 16:58 val.

Seime tvirtinant 2020 metų biudžetą valdančioji dauguma bus matoma labai ryškiai, žada valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.    

„Turime daugumą, galiu šiandien drąsiai pasakyti. Biudžeto priėmime daugumą matysite labai ryškiai“, – pareiškė jis trečiadienį po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio.  

R. Karbauskis sakė, kad Seimo antradienį atmesti Vyriausybės teikti mokestiniai projektai, kurie buvo teikiami su kitų metų biudžetu, ir jame numatytos iš naujų mokesčių suplanuotos pajamos, neatitinka koalicinės sutarties. 

„Mūsų nuomone, ties siūlymai, kurie buvo pateikti, neatitinka koalicinės sutarties, neatitinka mūsų Seimo narių ir frakcijos nuomonės, požiūrio, bet kompromisų galima ieškoti ir ieškosime. Tikiuosi, kad jie gali būti rasti“, – teigė R. Karbauskis.

Jis pagrasino, kad jeigu nebus rasti bendri sprendimai su Vyriausybe, teks peržiūrėti ir biudžeto pajamas, ir išlaidas. 

Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio, Seimo nepriimti svarstyti ir tobulinti atiduoti projektai bus “arba koreguojami, arba iš viso nebegrįš į Seimo salę“. 

„Modifikuoti, pataisyti tikriausiai gali grįžti visi“, – paklaustas, kokių projektų gali būtu atsisakyta, teigė R. Karbauskis

Jis taip pat pabrėžė, kad bus tobulinami sprendimai dėl bankų turto ir prekybos tinklų mokesčių. 

„Be naujų mokesčių – ar bankų mokesčio, ar prekybos tinklų mes, matyt, neišsiversime“, – kalbėjo valstiečių lyderis.

Socialdarbiečiai žada spausti dėl vaiko pinigų

Socialdarbiečių atstovė Irena Šiaulienė savo ruožtu tvirtino, kad partija sieks, jog būtų laikomasi vasarą pasiekto susitarimo iki 70 eurų didinti vaiko pinigus. Vyriausybės siūlo šią išmoką didinti iki 60 eurų.

Kadangi memorandume dėl būsimos koalicijos numatyta, jog Seimo pirmininko postas priklauso socialdarbiečiams, jie neatmeta reikalausią kokios nors kompensacijos, parlamento vadovui Viktorui Pranckiečiui išlikus poste.

REKLAMA

I. Šiaulienės teigimu, atviras lieka klausimas, ar socialdarbiečiai pretenduos į ekonomikos ir inovacijų ministro portfelį, kai šis atsilaisvins.

R. Karbauskis suabejojo, ar valdančioji dauguma egzistuoja, kai antradienį antrą kartą žlugo valdančiųjų iniciatyva atleisti V. Pranckietį.

Už parlamento vadovo atleidimą buvo 63 parlamentarai, bet tam reikėjo 71 balso.

Pasak valstiečių pirmininko, valdantieji turi bendradarbiavimo sutartį su frakcija „Lietuvos gerovei“, todėl priskaičiavus jos balsus, dauguma parlamente susidaro.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos ir frakcija „Lietuvos gerovei“ Seime iš viso turi 74 atstovus.

R. Karbauskis teigė, kad koalicija su tvarkiečiais nutraukta, nes partija prarado frakciją Seime, o jos pirmininkas veikia opozicijoje, taip šiurkščiai pažeisdamas koalicijos sutartį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų