Karbauskis kirto konkurentams už valstybinį banką, vaistines ir Lukiškių aikštę

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad nebeužtenka priemonių suvaldyti neleistinai gyvūnus veisiančius asmenis, tad būtina priimti griežtesnius sprendimus. Politikas kirto Seimo opozicijai, kuri, anot jo, stabdo valstybinių vaistinių ir valstybinio banko idėją, karčių žodžių nepagailėjo ir sostinės merui, iš kurio norima atimti Lukiškių aikštės priežiūrą.

Ketvirtadienį Seimas ketina pradėti svarstyti kelias skirtingų parlamentarų parengtas pataisas, susijusias su gyvūnų gerove, griežtesnėmis bausmėmis gyvūnus kankinusiems asmenims.

„Galime šnekėti apie tam tikrų grupuočių veikimą. Verslas iš kačių ir šunų dauginimo tampa organizuotu aiškiai. Tų priemonių, kurias šiandien turi teisėsauga, jau nebeužtenka. O pinigai, kuriuos uždirba [veisėjai] milžiniški. Jūs patys žinot, kiek kainuoja šiandien rinkoj šuniukas arba kačiukas. Šitoj situacijoj mes norime, kad tai būtų legalu, registruota, kad žmonės žinotų, kad įsigiję gyvūnus, jų gerovė yra užtikrinta“, – prieš Seimo posėdį ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis.

Valstybinių vaistinių teks palaukti

Seimas turėjo ketvirtadienį balsuoti dėl valstybinių vaistinių įteisinimo, tačiau šis įstatymo projektas, anot R. Karbauskio, iš darbotvarkės bus išimtas ir dėl įstatymo bus balsuojama kitą savaitę.

„Mes suprantam, kad konservatoriai, liberalai, socialdemokratai balsuos prieš šitą pasiūlymą“, – tikino R. Kabauskis.

Ketvirtadienį vyksta bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis, kuriama dalyvauja dalis ministrų ir Seimo narių. Pasak valdančiųjų lyderio, tai ir yra priežastis, kodėl gali pritrūkti balsų pritarti valstybinių vaistinių atsiradimui.

„Konservatoriai, liberalai akivaizdžiai gina farmacijos verslo interesus ir net nebando įsigilinti į tai, kad valstybinių vaistinių atsiradimas iš principo nieko nekeičia. Žmonėms bus patogiau, baigę gydytis stacionare, galės įsigyti ir parsinešti namo. Jiems nereiks kažkur kitur ieškoti“, – kalbėjo valstiečių lyderis.

R. Karbauskio tvirtinimu, opozicija padarys viską, kad nebūtų nei valstybinių vaistinių, nei valstybinio banko.

Netiki, kad Šimašius laikysis įstatymo

Kalbėdamas apie Lukiškių aikštę, R. Karbauskis pažymėjo, kad dėl jos likimo yra du siūlymai. Pirmasis, pasirašyti naują panaudos sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe, labai aiškiai apibrėžiant, kad sostinės valdžia laikytųsi Seimo priimto įstatymo dėl Lukiškių aikštės statuso.

REKLAMA

„Antras siūlymas – atiduoti aikštės priežiūrą genocido centrui. Kiek aš suprantu, Vyriausybė yra linkusi spręsti [situaciją] antru variantu, nes pirmu variantu, atnaujinant panaudos sutartį su Vilniaus savivaldybe, mes susiduriam su problema, kad miestui vadovauja meras, kuris priklauso partijai, kuri nori legalizuoti narkotikus. Todėl tikėti, kad šitie žmonės, su tokiu mąstymu, laikysis įstatymų, mums tikrai nėra savaime suprantama“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Valstiečių lyderio nuomone, jei Lukiškių aikštės priežiūra bus atiduota Lietuvos gyventojų rezistencijos ir genocido tyrimų centrui, bus „daug mažiau rizikų kažkaip manipuliuoti įstatymu“.

„Jei šnekėti apie vertybes, tai renginiai ten turi vykti, įvairūs renginiai, ir ledo arena ten gali būti žiemą įrengta. Bet pliažų ir tokių patyčių, kurios buvo iš tų žmonių, kurie ten yra nužudyti šitoje aikštėje, daugiau nebebus“, – įsitikinęs politikas.

R. Karbauskio teigimu, Vyčio paminklo klausimą tikriausiai svarstys kita Vyriausybė, bet neatmeta, kad sprendimą spės priimti ir Sauliaus Skvernelio vadovaujamas ministrų kabinetas.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-17 13:49:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl Lukiškių aikštės Karbauskiui tenka pritarti - jokių pliažo, narkotikų ir pedoparadų!
Atsakyti
-6

j
jo
2020-09-17 11:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
O apie Masiulį nieko nepasakė...
Atsakyti
-4

A
Abejotina
2020-09-17 13:47:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi Lietuva turėjo ir valstybinį banką, ir valstybines vaistines. Norima vėl už valstybės lėšas sukurti, o paskui tikėtina už maklius ir simbolinį mokestį privatizuos. Tai gal tikrai geriau nekurti?
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų