• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rengti interpeliacijas ministrams yra laiko gaišimas, sako opozicinių valstiečių lyderis.

Rengti interpeliacijas ministrams yra laiko gaišimas, sako opozicinių valstiečių lyderis.

REKLAMA

„Jau ne pirmą sykį sakau, kad visa tai yra tuščias oro stumdymas – ministrų galvų kirtimas, nes to padaryti tikrai nepavyks, žinant, kokia yra opozicija, kad dvi frakcijos – socialdemokratų ir Sauliaus Skvernelio – kolaboruoja su valdžia nuolat“, – penktadienį Žinių radijui teigė Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, minėtų opozicinių frakcijų atstovai palaiko valdančiuosius jiems svarbiais klausimais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko teigimu, dabar svarbiausia priimti sprendimus, siekiant amortizuoti kylančių energijos ir kitų kainų padarinius. Anot jo, valstiečiai parengė ir registravo savo projektus, tačiau abejojo, kad jie bus priimti.

Valstiečiai siūlo naikinti 25 proc. priemoką už garantinį elektros tiekimą arba apskritai jo atsisakyti, taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą šilumos ir elektros gamybos įrenginiuose naudojamam kurui, pavyzdžiui, biomasei ar gamtinėms dujoms, leisti visų etapų elektros vartotojams grįžti į visuomeninį tiekimą. 

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau opozicijos atstovai skelbė, kad inicijuos interpeliacijas užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui dėl Kaliningrado tranzito sankcionuotoms rusiškoms prekėms peripetijų, energetikos ministrui Dainiui Kreiviui – dėl situacijos energetikos rinkoje, svarstyta rengti interpeliaciją ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui dėl sprendimų, susijusių su želdynais, statybomis.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29. Tačiau norint atstatydinti ministrą už tai reikia ne mažiau kaip pusės, tai yra ne mažiau kaip 71 parlamentaro balso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų